Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie

Grupa nastolatków wracała ze szkoły. Nie mieli żadnych szans, 13 z nich nie żyje, liczba ofiar rośnie Źródło: pixabay.com/goszka

Nastolatek wracał ze szkoły autokarem. Zarówno on, jak i jego koledzy zginęli na miejscu w tragicznym wypadku. Policja poinformowała o śmierci 13 osób. Liczba ofiar wciąż rośnie.

Nastolatek wracał ze szkoły z grupą kolegów, zginęli na miejscu w okropnym wypadku drogowym. Do tragedii doszło koło miejscowości Nitra na Słowacji. Rzecznik tamtejszej policji poinformowała, że zginęło 13 osób. Jak podają służby, liczba ofiar jeszcze może się powiększyć.

Nastolatek jechał z kolegami autobusem, wracał ze szkoły

Na drodze koło Nitry, w odległości około 100 kilometrów od Bratysławy, doszło do tragicznego wypadku drogowego. Według jednego ze świadków zdarzenia, autobus podmiejski, wiozący uczniów szkoły średniej w kierunku miejscowości Jelenec, zderzył się czołowo z ciężarówką przewożącą kamienie. Rzecznik policji Zuzana Farkasova potwierdziła, że w wyniku tragedii zginęło 13 osób, a 20 zostało rannych.

Liczba ofiar nie jest niestety ostateczna. We wraku pojazdu wciąż znajdują się ludzie. Cały czas trwa akcja ratunkowa, na miejscu pracuje około 30 strażaków i inne służby. Wspomaga ich również helikopter ratunkowy. W lokalnym domu kultury w Jelencu utworzono centrum kryzysowe, gdzie rodziny i przyjaciele zmarłych oraz rannych mogą skorzystać z pomocy psychologicznej.

Nastolatek to tylko jedna z ofiar tragicznego wypadku na Słowacji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Premier Słowacji, Peter Pellegrini, skrócił o jeden dzień oficjalną wizytę na Cyprze i jest w drodze do miejsca tragedii. Na swoim Twitterze złożył kondolencje rodzinom poszkodowanych i ofiar.

– W Nitrze wydarzyła się straszna tragedia. Natychmiast zakończyłem oficjalną wizytę na Cyprze i wracam na Słowację. Żal mi wszystkich ofiar i składam szczere kondolencje wszystkim, którzy przeżyli – napisał szef słowackiego rządu.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł na raka trzustki. Wiadomość o jego śmierci zszokowała fanów
2. Dramatyczne wieści z polskiej miejscowości. Gwałtowna pogoda, zerwane dachy, powalone drzewa

Również prezydent Słowacji Zuzana Čaputová skomentowała wydarzenie, mówiąc, że wywołuje głęboki smutek. Zaapelowała do obywateli o rozwagę na drogach i zachowanie bezpieczeństwa.

– W tej chwili jesteśmy myślami z rodzicami, którzy stracili swoje dzieci, swoich bliskich. Myślimy również o rannych i zapewniamy o jak najlepszej pomocy i opiece. Wszyscy mamy nadzieję, że liczba ofiar już się nie zwiększy. Po tej strasznej tragedii proszę wszystkich: jedźmy ostrożnie i z rozwagą, aby wszyscy bezpiecznie zawsze wracali do naszych rodzin – powiedziała Čaputová.

Najlepsze newsy dnia:

  1. PODWYŻKA EMERYTURY i wyrównanie za minione lata dla tysięcy Polaków. Jest projekt ustawy
  2. Jak zaspokajają się księża? Seksualność duchownych nie jest prosta
  3. Zapytał narzeczoną o gotowanie rosołu po ślubie. Zagięła go, odpowiedź zwaliła mężczyznę z nóg
  4. Takiej zimy nie widzieliśmy od PRL-u. Wszystko za sprawą wiru polarnego, wiemy, kiedy uderzy w Polskę
  5. Zobaczyła psa siostry i zamarła. Drży o życie 1,5 rocznego siostrzeńca

źródło: TVP info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News