Kilkadziesiąt osób patrzyło i wielu nagrywało. Brutalna bójka nastolatków na głównym deptaku, nikt nie zareagował

Kilkadziesiąt osób patrzyło i wielu nagrywało. Brutalna bójka nastolatków na głównym deptaku, nikt nie zareagował Źródło: Świętokrzyska Policja

Nastolatek brał udział w bójce, którą nagrywano telefonem. Wszystko oglądał tłum gapiów, który rejestrował całe zajście i zachęcał walczących do jeszcze większej agresji. Zareagowała dopiero policja.

Nastolatek z Buska-Zdroju został pobity przez młodszego o rok kolegę. Poszkodowany zgłosił się do starszego brata, który zapowiedział, że odegra się za pobicie rodzeństwa. 19-latek również został pobity przez 16-latka, w efekcie czego trafił do szpitala. Wszystkiemu przyglądali się uczniowie okolicznych szkół.

Nastolatek uczestniczył w bójce na środku chodnika

W pierwszej bójce między 16-latkiem i 17-latkiem, starszy z nich został pobity na tyle, że doznał obrażeń twarzy. Starszy brat pobitego zapowiedział, że "pomści" brata na porannej przerwie między lekcjami. Informacje o "ustawce" na deptaku doszły do uczniów okolicznych szkół, którzy w ustalonej godzinie zgromadzili się, aby oglądać walkę dwóch nastolatków. Łączenia miało być kilkudziesięciu świadków.

Jeden z gapiów nagrał bójkę i wstawił ją potem na YouTube, jednak nagranie po jakimś czasie zniknęło z serwisu. Na nagraniu widać było brutalność nastolatków: jeden z walczących przygwoździł oponenta do ziemi i bił go po twarzy. W tle można usłyszeć zachęcający okrzyk "lej głową o beton".

Bójkę przerwała policja, zatrzymano dwie osoby

Policja po przyjeździe na miejsce rozpędziła zbiegowisko i aresztowała dwóch nastolatków. Jeden z nich za udział w bójce, drugiego zaś zatrzymano za bycie pod wpływem alkoholu. Po przetransportowaniu ich na komendę zostali wezwani ich prawni opiekunowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Usłyszeli, że popełnili czyn karalny i ich dalszym losem zajmie się Sąd Rodzinny. Do policyjnej celi trafił także 17-latek, którego śledczy podejrzewają o pobicie. Policjanci cały czas przesłuchują świadków, analizują nagrania i ustalają dane personalne osób, które były na miejscu zdarzenia, ale nie powiadomiły o przestępstwie Policji - poinformowała policja.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarna aktorka. Odeszła w cierpieniu
2. Pilny apel polskiej policji. Wyszedł na grzyby, jego koszmar trwa już trzeci dzień

Dwóm nastolatkom za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia. Ponadto osoby, które przy pomocy wulgarnych słów dopingowały bijących się nastolatków, trafią przed sąd za "zakłócanie porządku". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus będzie WYGASZANE. Wiele osób pożegna się ze świadczeniem
  2. Maciej Kurzajewski przeżywa ciężkie chwile. Dopiero stracił żonę, teraz padł kolejny cios
  3. Nagle na ich ślubie pojawiło się wielkie bezdomne stworzenie. Życie pary młodej już nigdy nie będzie takie samo
  4. Za granicą gotują jajka na śniadanie w zupełnie inny sposób. Banalny trik zajmuje kilka minut i przenosi podniebienia do nieba
  5. Po wielu latach przerwy w końcu się udało. Małgorzata Kożuchowska przekazała radosną nowinę

Źródło: Polsat

Następny artykuł