Cała Polska do końca wierzyła, że finał będzie inny. Nie żyje 13-letni Oliwier

Cała Polska do końca wierzyła, że finał będzie inny. Nie żyje 13-letni Oliwier Źródło: facebook

Nastolatek przegrał walkę z chorobą. 13-letni Oliwier nie żyje. Cała Polska do ostatnich dni wierzyła, że uda mu się wygrać z ciężką chorobą.

Nastolatek o imieniu Oliwier został zdiagnozowany z neuroblastomą w wieku trzech lat. Niestety w Polsce leczenie tej choroby jest niemożliwe. Rodzice szukali pomocy za granicą, ale wiedzieli, że nie stać ich na kosztowne leczenie we Włoszech. Postanowili zwrócić się o pomoc do Polaków, którzy chętnie wzięli udział w zbiórce na leczenie chłopca. 

Cały kraj zaczął wspierać Oliwiera, po zebraniu pieniędzy rodzina mogła sobie pozwolić na leczenie dziecka. Pomimo początkowej poprawy stanu zdrowia, groźna choroba powróciła ze zdwojoną siłą. Okazało się, że organizm nastolatka nie wytrzyma.

Nastolatek o którego cała Polska trzymała kciuki nie żyje

Niestety pomimo wielkiej walki o życie i zdrowie, 13-letni Oliwier nie żyje . Nastolatek zmarł 5 stycznia w niedzielę. Już przed świętami Bożego Narodzenia mama chłopca informowała, że stan zdrowia jej syna się pogarsza. Kobieta i miliony Polaków nie tracili jednak nadziei, że to chwilowe załamanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dziś w nocy Oliwier odszedł do Pana. Wierzymy, że zasilił grono Aniołków i jest już zdrowy. Będziemy pamiętać Jego miłość, uśmiech i determinację, z jaką dążył do spełniania swoich marzeń - napisała ciocia Oliwera, Monika. 

Nastolatek zostanie pożegnany w czwartek 

W mediach społecznościowych były Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, przekazał kondolencje dla całej pogrążonej w żałobie rodziny. 

- Strasznie smutna informacja z Osieka. Oli, dzielny chłopak, walczył... Niezwykły dzieciak, wspaniali rodzice, grono przyjaciół oddanych bezgranicznie. Łączę się z Wami w bólu i przesyłam wyrazy współczucia - zamieścił informację w były Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak.

Dzisiaj grzeje: 1. Chcesz zostać postacią z bajki lub superbohaterem? Disneyland szuka pracowników, lecz wymagania mogą zaskoczyć
2. Widzowie Sanatorium miłości oszukani, kłamstwo wyszło na jaw. Chodzi o Panią Wiesię

Pogrzeb Oliwiera, dzielnego chłopca odbędzie się w czwartek. Rodzice zmarłego nastolatka wykonali piękny gest, o którym można było przeczytać w mediach społecznościowych.

- Rodzice Oliwiera proszą, aby zamiast kwiatów na uroczystości pogrzebowe przynieść nowe zabawki, artykuły piśmiennicze, gry planszowe, książki, które zostaną przekazane na oddział onkologii w Bydgoszczy, gdzie leczył się Oliwier - pojawiło się na Facebooku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Świetna wiadomość dla rencistów. Od dziś mogą składać wnioski o dodatkowe świadczenie
  3. Smutne. Uwielbiana gwiazda polskiego kucharstwa nie żyje
  4. Dramatyczne doniesienia o Teresie Lipowskiej. Fani są zrozpaczeni, aktorka na resztę życia podjęła smutną decyzję
  5. Dagmara ujawniła nieznane szczegóły ze swojego życia, ma młodszego partnera. Niebywałe, co powiedziała o swoim związku

źródło: natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News