Bezmierna głupota dwóch nastolatków. Było blisko katastrofy

Bezmierna głupota dwóch nastolatków. Było blisko katastrofy Źródło: unsplash.com/Joshua Alfaro

Nastolatek wraz ze swoim kolegą postanowił spędzić czas w bardzo idiotyczny sposób. Swoim zachowaniem stworzyli ogromne niebezpieczeństwo dla niewinnych ludzi. Niewiele brakowało, by konsekwencje ich czynu były tragiczne.

Każdy nastolatek szuka sposobu na zabicie nudy. Część młodzieży wybiera sport, inni czas spędzony przed komputerem, a jeszcze inni wolą spotykać się ze znajomymi. Te na pozór niewinne czynności mogą przerodzić się w śmiertelnie groźne zagrożenie, gdy kreatywni młodzi ludzie użyją wyobraźni w niewłaściwy sposób. Tak właśnie było w tym przypadku.

Nastolatek i jego kolega wymyślili sobie niecodzienną rozrywkę

Dwoje nastolatków uznało, że znaleźli sposób na przednia zabawę: chcieli zastawiać "pułapki" na pociągi. Zaplanowali, że będą układać na torach wysokie kupki z kamieni, a niczego nieświadomi konduktorzy będą w nie wjeżdżać. Postanowili od razu zacząć, a na swój cel wybrali tory blisko polskiej granicy z Niemcami, tuż za Nysą. 

Zasadzka za pierwszym razem okazała się nie udana, bowiem maszyna po prostu przejechała nad kamieniami. To nie zniechęciło chłopców i zaraz ułożyli stos jeszcze raz. Za drugim razem było już gorzej - maszynista musiał zatrzymać pociąg, by usunąć przeszkodę. Gdy odjechał, dzieciaki miały zacząć cały proceder od początku, ale zostali powstrzymani przez policję

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie zdawali sobie sprawy z ogromnego niebezpieczeństwa

Nieodpowiedzialni chłopcy najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy, że ich "żart" może mieć wyjątkowo nieprzyjemne skutki. Gdyby nikt nie zauważył przeszkody na torach mogło dojść nawet do wykolejenia pociągu, a w efekcie to uszczerbku na zdrowiu osób przebywających w maszynie, a nawet ich śmierci. Niewiele brakowało, aby bezmierna głupota nastolatków zamieniła się w katastrofę.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmarne wiadomości, trąba powietrzna uderzyła na południu Polski. Zagrożone kolejne regiony

2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu
 

Całą sprawę opisała niemiecka gazeta "Saachsische Zeitung". Według prasy drugi maszynista został ostrzeżony przez swojego poprzednika i tylko dzięki temu udało się uniknąć najgorszego. Potem została zawiadomiona policja, która przyłapała chłopaków. Za wyrządzone przez niż szkody odpowiedzą rodzice.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News