Pijany 14-latek ukradł z kolegą samochód elektryczny. Rozbili się na betonowej zaporze

Pijany 14-latek ukradł z kolegą samochód elektryczny. Rozbili się na betonowej zaporze Źródło: screen/TVN24

Nastolatek postanowił pokazać koledze, że potrafi nieźle się zabawić i nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Kradzież auta zakończyła się wypadkiem na betonowej zaporze.

Nastolatek, który postanowił ukraść samochód elektryczny z jednej z firm przewozowych, jeszcze długo będzie żałował swojego czynu. Brawura i brak wyobraźni, doprowadziły do tragedii, która mogła skończyć się o wiele, wiele gorzej.

Nastolatek ukradł auto z wypożyczalni i udał się w szybką jazdę po mieście. Wylądował na betonowej zaporze

Wszystko rozegrało się wczoraj w Warszawie. Około godziny 21:00 na ulicy Bonifraterskiej w Śródmieściu dało się słyszeć przerażający huk. Świadkowie widzieli, jak auto elektryczne marki BMW oklejone logiem jednej z miejscowych wypożyczalni rozbija się na betonowej zaporze. Oniemieli też, gdy zobaczyli, kto siedział za kółkiem.

 

Kierowcą był nie kto inny, niż 14-latek, który zdecydował się ukraść auto, by poszaleć ze swoim kolegą, również 14-latkiem. Tuż po wypadku, pasażer oddalił się z miejsca zdarzenia, ale zdołał zostać uchwycony przez policję. Kierowca był w szoku, wystrzeliły również poduszki powietrzne. Będzie teraz odpowiadał za kradzież oraz za jazdę po alkoholu.

14-latek, który prowadził auto, był pijany

- Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca był pod wpływem alkoholu, miał 0,25 miligrama. Osoba ta trafiła do policyjnej izby dziecka. Pasażer z kolei trafił ośrodka opiekuńczo-wychowawczego, do którego wczoraj miał się stawić. Od 14-latków pobrana została też krew do badań - powiedziała dziennikarzom komisarz Ewa Szymańska-Sitkiewicz z Komendy Stołecznej Policji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Śledczy zajmą się teraz okolicznościami, w jakich doszło do kradzieży. Zabezpieczony zostanie monitoring i zostanie przesłuchany właściciel wypożyczalni. Nastolatkowie również będą musieli złożyć szczegółowe zeznania, a wszystko to w obecności opiekunów prawnych, którzy od razu zostali poinformowani o popełnionych wykroczeniach.

Ich krew zostanie także przebadana pod kątem środków odurzających - dopalaczy i narkotyków. Wszystkie ślady na miejscu zdarzenia zostały zabezpieczone przez techników policyjnych, pozostało jedynie ustalić tok wydarzeń i skierować sprawę do sądu rodzinnego, który postanowi co stanie się dalej z rozrywkowymi nastolatkami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia Golec przeżyli TRAGEDIĘ. Do dziś nie pogodzili z TĄ wielką stratą. Przygotujcie chusteczki
  2. Finalista ''Mam Talent'' ma raka SERCA. Poprosił fanów o coś NIESAMOWITEGO. Będziecie płakać
  3. 60-letnia żona urodziła mu dziecko. Zachował się w najgorszy możliwy sposób
  4. Była żona Cejrowskiego dodała szokujący wpis. W sieci rozpętała się burza, jakiej jeszcze nie było
  5. Mama wyznała, że spodziewa się 17-stego dziecka. Wtedy córka powiedziała coś, przez co wszyscy na chwilę zamarli
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
      

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News