Upadł i już nigdy nie odzyskał przytomności. Tragiczna śmierć 15-letniego sportowca

Upadł i już nigdy nie odzyskał przytomności. Tragiczna śmierć 15-letniego sportowca Źródło: Pixbay.com

Nastolatek upadł podczas turnieju. Wszyscy czekali, aż się podniesie, ale chłopak wciąż leżał. Niespodziewana śmierć sportowca wstrząsnęła całym światem.

To nie był pierwszy mecz, jaki rozgrywał nastolatek. Był młody i odpowiednio przygotowany, dlatego tym bardziej nikt nie mógł uwierzyć w to, co stało się na korcie. Młody tenisista upadł i już nigdy się nie obudził.

Nastolatek był znany z tego, że zawsze ciężko trenował i nigdy nie brakowało mu motywacji. Juniorski turniej rangi ITF Grade 5 w Nepalu miał być dla niego kolejną okazją do zaprezentowania obecnej formy i zdobycia trofeum. Niespodziewanie media obiegła informacja, że podczas treningu młody tenisista, Kent Yamazaki, upadł i stracił przytomność. Piętnastolatek zmarł w szpitalu.

Nastolatek niefortunnie uderzył głową o kort

Australijski nastolatek do turnieju w Nepalu trenował w mieście, w którym mieszkali jego rodzice. Yamazaki nie potrzebował dodatkowej motywacji. Jego zaangażowanie na treningach i ciężka praca przyniosły mu reputację wschodzącej gwiazdy australijskiego tenisa. Zbliżające się juniorskie zawody miały być okazją do potwierdzenia swoich umiejętności. Podczas jednego z treningu chłopak upadł i uderzył głową o kort. Chociaż początkowo sytuacja nie wyglądała groźnie, nastolatek wciąż się nie podnosił. Po przewiezieniu do szpitala, sportowiec zmarł, co wstrząsnęło całym tenisowym środowiskiem.

"Był ulubieńcem wśród swoich rówieśników. Był powszechnie szanowany przez bractwo tenisowe za jego ciężką pracę, sympatię i pozytywne nastawienie" - podało Tennis Australia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kort to nie jedyne miejsce, w którym nastolatek wyróżniał się wśród rówieśników. Yamazaki znany był ze swoich dobrych manier oraz wysokiej etyki pracy. Chłopak wyróżniał się skromnością, chociaż już w tak młodym wieku reprezentował Australię na arenie międzynarodowej. Wszystkie uwagi zawsze przyjmował z pokorą, żeby stać się zarówno lepszych sportowcem, jak i zawodnikiem.

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
2. Jego piosenki znał i uwielbiał każdy. Niestety, nie żyje

Śmierć, jaką podczas treningu poniósł nastolatek, będzie jeszcze długo wiała nad jego rodziną i australijskim związkiem tenisa. Pozostali sportowcy wciąż nie mogą zrozumieć, jak mogło dojść do takiej tragedii. Australia straciła nie tylko wspaniałego sportowca, ale - przede wszystkim - niezwykłego człowieka.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Hello Members. Many of you will now have heard the terrible news of the passing yesterday of one of our young club members, 15 year old Kent Yamazaki. A rising star in the making, Kent was preparing for an ITF event in Nepal when he fell unconscious, hitting his head on the court. Tragically, he didn’t regain consciousness. Kent came to us last year from Mt Lawley Tennis Club to train and play in our State Grade squad. Having represented WA in a number of National events, he was already an integral member of our Men’s Division 2 team. Just a couple of weeks ago it was wonderful to see Kent win the U16 APTC Summer Gold tournament on our own courts. Known for his infectious smile, humility and grace, he will be remembered as a true champion on and off the court. Today, we are mourning a tragic loss. As a club and broader tennis community, it’s important we look out for and support one another, particularly those who played alongside Kent whether through school, tournaments or league. Our thoughts and prayers go out to Tomio and Kimie, and all of Kent’s family and friends. He will be sadly missed.... Greg Hutchinson Patron on behalf of Alexander Park Tennis Club . . . #tenniswesternaustralia #tenniswest #alexanderparktennisclub #aptc #tennis #perthlife #tenniswest #perthtennis #perthtennisclubs #tennisaustralia #perthsportslife #thetennisproacademy #mountlawley #northperthlocal #mytennisclub #northperthcafe @tenniswest_leagues_tournaments @tennis_wa

Post udostępniony przez Alexander Park Tennis Club (@alexander_park_tennis_club)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  2. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów
  3. Mama porzuciła 2-letniego syna. Napisała kartkę z imieniem i uciekła
  4. Jurorom amerykańskiego Mam Talent opadły szczęki. Polski duet rozwalił system
  5. Wyłowili z rzeki dziwnego stwora. Wszyscy zachodzą w głowę czym jest

źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News