Przez wiele lat jadł tylko frytki, kiełbasę i chipsy. W wieku 17 lat stan jego zdrowia jest tragiczny, jego zmysły zanikają

Przez wiele lat jadł tylko frytki, kiełbasę i chipsy. W wieku 17 lat stan jego zdrowia jest tragiczny, jego zmysły zanikają

Nastolatek przez lata spożywał tylko śmieciowe jedzenie. Jego bardzo ubogie menu składało się w większości z chipsów, frytek i innych potraw, które nie wychodziły z grupy rzeczy, jakie można kupić w popularnych fast foodach. Obecnie jego organizm jest na tyle zrujnowany, że zmysły zaczynają odmawiać mu posłuszeństwa.

Nastolatek z Bristolu w Wielkiej Brytanii od lat stosuje jedną dość nietypową dietę. O takim jadłospisie marzy pewnie wiele dzieci, ale konsekwencje takiego stylu życia powinny być dla wszystkich przestrogą. Chłopak od dekady nie tknął warzyw ani owoców. Spowodowało to u niego dramatyczne pogorszenie zdrowia. Jego historia ostatecznie dowodzi, że niedobór witamin jest poważną chorobą, a nie tylko marudzeniem zatroskanych rodziców. To, co się z nim stało, niejednego przekona, że jednak warto jeść brokuły.

Nastolatek oślepł przez niezdrową dietę

W wieku siedemnastu lat nastolatek stracił wzrok. Jego głównym posiłkiem każdego dnia były frytki. Czasami wspomagał się paczką chipsów, kiełbasami smażonymi na głębokim tłuszczu, bądź kanapkami z szynką. Anonimowy student, którego zdrowie zmusiło do rezygnacji ze studiów informatycznych, cierpi na niedobór wielu witamin, w tym witaminy B12, żelaza oraz witaminy D.

Na przestrzeni trzech lat powoli tracił wzrok. Proces ten rozpoczął się, gdy nastolatek miał 14 lat. Winna wszystkiemu jest tak zwana żywieniowa neuropatia nerwu wzrokowego, czyli uszkodzenie zmysłu wzroku ze względu na niedobór odpowiednich substancji odżywczych w organizmie.

Brytyjczyk ma teraz dziewiętnaście lat i konsekwencje jego zachowania ponosi nie tylko on sam, ale i jego rodzina. Jego matka była zmuszona zrezygnować z pracy w pubie, aby zająć się niepełnosprawnym synem. Chociaż jego waga i postura tego nie zdradzają, niedobór witamin powoli wyniszczał jego organizm, aż wreszcie uszkodził jego system nerwowy na tyle, że doprowadził do utraty wzroku. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W rozmowie z The Times nastolatek powiedział, że doświadczenie bardzo odizolowało go od społeczeństwa. Chociaż niegdyś czerpał radość ze wspólnej gry w piłkę z kolegami, teraz boi się wyjść z domu. Wierzy, że gdyby lekarze, do których zwracał się po pomoc wcześniej zwrócili uwagę na jego dietę, nie doprowadziłby się do takiego stanu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować 

Niedowidzenie nie pozwala mu kontynuować nauki na uniwersytecie ani podjąć pracy. Nastolatek jest w stanie się samodzielnie poruszać, ale nie np. czytać. Żywieniowa neuropatia nerwu wzrokowego to bezbolesny, powolny proces utraty wzroku, które przy braku reakcji może doprowadzić do pełnej jego utraty. Witamina B, znajdująca się m.in. w ziarnach i warzywach zielonych, jest kluczowa do utrzymania dobrego wzroku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 500 plus: Niektóre rodziny czekają rok na decyzję. Bardzo błahy powód
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: dailymail

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu