Nastolatek nie miał prawa jazdy i był kompletnie pijany. Nocny pościg po polskich ulicach

Nastolatek nie miał prawa jazdy i był kompletnie pijany. Nocny pościg po polskich ulicach Źródło: Facebook/Polska Policja

Nastolatek najwyraźniej nie przejął się tym, że nie posiada uprawnień i jest pod wpływem alkoholu. Mimo to, jego sposób prowadzenia nie wzbudzał żadnych podejrzeń. Wymknąłby się policji, gdyby nie jeden, kuriozalny błąd.

Nastolatek, mimo że nie miał prawa jazdy, najwyraźniej potrafił prowadzić samochód - gdyby nie jeden szczegół, zapewne policja nie zwróciłaby na niego uwagi. Jednak umiejętności nie szły w parze z rozsądkiem, gdyż oprócz tego, że jechał bez uprawnień - był pod wpływem alkoholu. Gdy policja spróbowała go zatrzymać, ten podjął się ucieczki.

Zapowiadał się kolejny rutynowy patrol. Przez jeden szczegół kolejny dzień na służbie zamienił się w nocny pościg

Policjanci w Jędrzejowie (woj. Świętokrzyskie) raczej nie spodziewali się, że zwyczajna noc na służbie zakończy się ulicznym pościgiem. W trakcie patrolu funkcjonariusze zauważyli kierowcę Renault, który jechał z wyłączonymi światłami - postanowili go więc zatrzymać do kontroli.

Kierowca, widząc w tylnym lusterku błękit policyjnych lamp i słysząc komunikaty z nakazem zatrzymania, spanikował. Gwałtownie przyśpieszył i skierował się w stronę krętych uliczek osiedlowych, w celu zgubienia pościgu. Finał pogoni za podejrzanym był zaskakujący, bo ten zatrzymał się na płocie jak na ironię - "Miasteczka Ruchu Drogowego", ścinając po drodze znak drogowy. Mimo to sprawca nie poddał się i próbował uciekać pieszo - ale policjanci ubiegli go i uniemożliwili opuszczenie pojazdu.

Okazało się, że zatrzymany nastolatek jest pijany i nie ma prawa jazdy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po zatrzymaniu okazało się, że przed policją uciekał 19-latek. Udało się także ustalić przyczyny jego paniki - nie dość, że kierował, nie posiadając do tego uprawnień, to w jego organizmie wykryto ponad 2 promile alkoholu. Oznacza to, że sprawca przekroczył próg 0,5 promila - "stanu wskazującego na spożycie" - może grozić mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz sankcje za jazdę bez uprawnień.

Jak podaje świętokrzyska policja, zatrzymany 19-latek trafił do aresztu, gdzie zostanie przetrzymany aż do wytrzeźwienia. Wtedy zostanie przesłuchany i będą mu postawione zarzuty.

  1. Nie żyje słynna sportsmenka. Zmarła po długiej chorobie, na którą umierają miliony Polek. Osierociła 9-letnią córkę
  2. Ujawniono prawdę dotyczącą małżeństwa Aleksandry Kwaśniewskiej! Tego NIKT się nie spodziewał. Szok
  3. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  4. Uwielbiany gwiazdor serialu "Barw Szczęścia" długo ukrywał to przed światem. Właśnie wyszło na jaw, że jest gejem
  5. Kobieta kupiła pierścionek na targu. Później odkryła jego sekret, który na zawsze zmienił jej życie
  6. Alarmy pogodowe dla 7 województw. Zachowajcie ostrożność, niebezpieczne wyładowania uderzą w kraj
  7. Danuta Holecka z trudem powstrzymywała łzy. Wszystko przez jej syna i jego nową żonę

Źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu