Nikt nie mógł się spodziewać, że ostatnie zebranie PiS przed wakacjami przebiegnie w ten sposób! Jarosław Kaczyński wyraźnie i przed wszystkimi pokazał swojego następcę. Nie jest to ten, o którym się mówiło! Czyżby zdrowie nakazywało mu zrezygnować i ustąpić młodszemu?

Przewlekła choroba Kaczyńskiego wyraźnie odsunęła go od polityki. I choć ostatnio stara się znów pokazywać i kierować partią, jego działania są delikatne, a występy krótkie. Jarosław Kaczyński nie ma energii na dalsze podboje polityczne. Jego ostatnie postanowienie o tym, że politycy zarabiający na spółkach skarbu państwa nie będą mogli kandydować w wyborach samorządowych brzmiało bardzo donośnie – niemal tak, jakby miało być to jedno z ostatnich postanowień prezesa.

Teraz informacja o przejściu w stan spoczynku tylko jeszcze bardziej się potwierdza. Kaczyński, na ostatnim przed wakacjami posiedzeniem klubu PiS w Sejmie, wziął udział, ale nie przemówił. Zamiast niego ważne słowa powiedział rzekomy następca prezesa! Ku zaskoczeniu wszystkich, to nie o nim się zazwyczaj mówiło.

Jarosław Kaczyński wyznaczył następcę! Nie chodzi o Brudzińskiego

Zazwyczaj, gdy mówiono o możliwym odejściu na emeryturę Jarosława Kaczyńskiego, jako jego następcę wskazywano Joachima Brudzińskiego. Ku zdziwieniu wszystkich zebranych, to nie on przemówił w zastępstwie prezesa, mimo że też był obecny na sali. Przed partią PiS z dumnie wypiętą piersią stanął… Mateusz Morawiecki.

– Morawiecki po raz pierwszy zabrał głos na klubie i to przed prezesem! To był dla mnie szok. Widać, że Kaczyński oswaja nas przed przyszłą decyzją o jego następcy, którym będzie najpewniej Morawiecki – zdradza w wypowiedzi dla Super Expressu informator z Prawa i Sprawiedliwości.

SE dodaje również, że Morawiecki już od dłuższego czasu tworzy swoje „polityczne zaplecze” na możliwość przejęcia partii PiS. Mateusza Morawieckiego popiera właśnie Joachim Brudziński, a także Michał Dworczyk i Jacek Sasin. Tak silne polityczne wsparcie może okazać się sukcesem Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na jaw właśnie wyszły szokujące informacje. Kampania Jakiego pogrzebana
  2. Tragiczna śmierć wszystko zaczęła. Dramat Wassermann teraz ją atakuje
  3. Z ostatniej chwili! Rodzina Meghan Markle aresztowana
  4. Anioł, nie człowiek. Bezdomny i ranny pies wygrał dzięki niemu los na loterii
Jarosław Kaczyński / zrzut ekranu YouTube
Mateusz Morawiecki / Instagram
Mateusz Morawiecki / Instagram

Czy Morawiecki nadaje się na następcę Kaczyńskiego?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

50 MEMÓW na 50. urodziny Mateusza Morawieckiego

Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!