Amerykańska agencja kosmiczna ostrzega przed ogromną siłą, jaka zmierza właśnie do Ziemi. W najbliższym czasie ta ma dotrzeć do naszej planety. Najbardziej zagrożone są wszelkie systemy elektroniczne, ale także i nasze samopoczucie.

NASA zanotowało bowiem nadzwyczajną aktywność Słońca. Amerykańscy badacze łapią się za głowy. Nie są w stanie wyjaśnić, skąd bierze się tak burzliwe zachowanie naszej gwiazdy. Według ich badań szczytowa aktywność Słońca miała przypadać na kwiecień 2014 roku, a ostatnie 3 lata to stopniowe uspokajanie.

Wszystko wskazuje jednak, że Słońce znowu budzi w sobie ogromną siłę. W ciągu dwóch dni września gwiazda wyemitowała więcej rozbłysków niż przez cały 2017 rok. Żeby tego było mało – te są wyjątkowo silne. Jeden z nich ma moc, której nie notowano od ponad 10 lat.

Wyzwolona przez gwiazdę energia dotrze do Ziemi 13-14 września. W te dni dojdzie do groźnych burz magnetycznych. Jakie mają być ich skutki? Jednym z najgorszych jest uszkodzenie satelitów, a na tej technologii opiera się obecnie nasza cywilizacja. W XXI wieku zaburzenia w działaniu systemów masowego komunikowania, GPS-ów, kablówki to prawdziwy globalny kataklizm. Żeby tego było mało, słoneczna energia może wpływać także negatywnie na nasze samopoczucie.

Oznacza to, że najbliższy czas może być bardzo trudny dla nas i naszej planety. Jak podaje NASA, słoneczne rozbłyski to jedno z tych zagrożeń bezpieczeństwa na Ziemi, przed którym nie sposób się obronić.

źródło: wprost.pl

W strefie skażenia: Tak dziś wygląda Czarnobyl [ZOBACZ!]

...

Zobacz również