NASA ostrzega
NASA/Ames – Eric James
Klaudia Bochenek - 25 Kwietnia 2019

Co wydarzy się we wrześniu? NASA nie ma wątpliości

NASA ogłosiła, że w kierunku Ziemi mknie asteroida, która może stwarzać poważne zagrożenie. Naukowcy ustalili kiedy i gdzie dokładnie ma uderzyć. Spostrzeżenia i obliczenia NASA są szokujące.

NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej z siedzibą w Waszyngtonie, już nie raz informowała o niebezpiecznych, obcych obiektach zmierzających w kierunku Ziemi. Tym razem są pewni kolejnego niebezpieczeństwa, które potwierdzają inni astronomowie.

NASA zna datę i alarmuje

Naukowcy z Agencji Kosmicznej już dobrze znają ten obiekt. Asteroida, która została odkryta w 2006 roku, otrzymała nazwę 2006QV89. Jej średnica nie jest powalająca, bo ma zaledwie 40 metrów, ale szybkość, z którą zbliża się do Ziemi jest poważnym zagrożeniem. Naukowcy są pewni, że nie spali się w atmosferze i uderzy w naszą planetę.

NASA podała dokładną datę możliwego zderzenia z asteroidą - to 9 września 2019 roku. Więcej szczegółów i oszacowanie, gdzie spadnie będzie podane do informacji w lipcu. Już teraz naukowcy porównują 2006QV89 z obiektem, który eksplodował nad Syberią 30 czerwca 1908 roku i zarzekają się, że skutki jej uderzenia mogą być podobne.

Całe zdarzenie nazwane zostało katastrofą tunguską. Nie wiadomo, jakiej wielkości był obiekt, który powalił 80 milionów drzew w promieniu 50 kilometrów, widziany był w promieniu 650 kilometrów i słyszany w promieniu 1000 kilometrów. Sejsmografy na całej Ziemi zanotowały wstrząsy.

Można się cieszyć, że eksplozja miała miejsce nad tak naprawdę pustą przestrzenią. A co w przypadku, gdy zmierzająca asteroida nie uderzy w tundrę lub ocean tylko w mocno zaludnione miejsce? Skutki mogą być opłakane.

Co jeszcze grozi Ziemi? Czeka nas zagłada

W przestrzeni kosmicznej krążą jeszcze 2 obiekty, które spowodować mogą zagładę życia na Ziemi. Są o wiele większe od 2006QV89. Jeden z nich to asteroida Apophis, o której było głośno w zeszłym roku. Ziemska grawitacja wpływa na to, że asteroida lekko zmienia swoją trasę, przez co szansa na zderzenie rośnie. W 2035 roku prawdopodobieństwo kolizji wyniesie 1 do 6250.

Jeśli będziemy mieć "szczęście", koniec świata czeka nas na pewno 25 września 2135 roku. Śmierć przyniesie asteroida Bennu, której masa wynosi 77 miliardów ton, a jej średnica to aż 500 metrów. Szanse na uderzenie są jeszcze większe niż w przypadku Apophis - prawdopodobieństwo wynosi 1 do 2750. Pokonując jedno okrążenie zbliża się do Ziemi o 300 tysięcy kilometrów.

Źródło: popularne

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News