NASA nie ma wątpliwości. Na księżycu Saturna możliwe ŻYCIE
Wiadomości Pikio - 13 Kwietnia 2017

NASA nie ma wątpliwości. Na księżycu Saturna możliwe ŻYCIE

Badacze kosmosu z NASA mają dla nas przełomową wiadomość. Okazuje się, że w naszym Układzie Słonecznym są warunki do istnienia życia nie tylko poza Ziemią. Jak podają naukowcy, kolejnym potencjalnym ciałem niebieskim, na którym miałoby występować życie, jest Enceladus.

To jeden z księżyców Saturna, o którym dotąd było jedynie wiadomo, że jest pokryty grubą lodową skorupą. Teraz NASA donosi o przełomowym odkryciu sondy Cassini. Jej badania dowodzą, że znajdujące się pod lodowym płaszczem Enceladusa rozległe oceany są zdolne do podtrzymywania życia. Jak donosi NASA, chociaż woda pod lodami księżyca nie ma dostępu do światła słonecznego, może faktycznie być bogata w życie. Wszystko przez to, że oceany mają styczność ze skałami blisko jądra księżyca. Przez ten kontakt powstają związki chemiczne, dzięki którym może istnieć życie. Jednym z nich jest wodór, którego bardzo dużo jest w gejzerach tryskających na powierzchni księżyca. Według naukowców podobne warunki, jak na dnie oceanów Enceladusa, panują na dnie ziemskich oceanów. Jak dobrze wiemy, nawet w największych głębinach naszych oceanów z powodzeniem mnożą się bakterie, a także bardziej złożone organizmy. NASA już planuje kolejne misje na Enceladusa, które miałyby zbadać księżyc Saturna dokładniej.
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News