NASA będzie transmitować zaćmienie słońca
pixabay/AmyBingham6
Konrad Karpiuk - 2 Lipca 2019

Już dziś całkowite zaćmienie Słońca. Niesamowite zjawisko, NASA przeprowadzi transmisję na żywo

NASA przygotowuje się do dzisiejszego całkowitego zaćmienia Słońca. To rzadkie i zapierające w dech piersiach wydarzenie będzie można obserwować również za pośrednictwem internetu. Amerykańska agencja kosmiczna będzie transmitować zjawisko na żywo.

NASA za pośrednictwem internetu będzie transmitować dzisiejsze zaćmienie Słońca. To rzadkie zjawisko nie jest zauważalne z każdej części globu, dlatego ciekawscy będą mogli obejrzeć je z praktycznie każdego miejsca na świecie.

Michał Szpak nakrył Barona.Michał Szpak przyłapał partnera Wieniawy w krzakach z mężczyzną. Wszystko nagrał i wrzucił do sieciCzytaj dalej

NASA planuje pokazać całkowite zaćmienie Słońca w internecie

Do zjawiska zaćmienia Słońca dochodzi, kiedy Księżyc podczas podróży wokół Ziemi znajdzie się dokładnie w miejscu pomiędzy Ziemią a Słońcem. Zdarza się to maksymalnie pięć razy w roku, a całkowite zaćmienie - maksymalnie dwukrotnie. Wtedy też można obserwować na czarnym Księżycu złotą poświatę słoneczną. Dochodzi do tego dosyć rzadko, z powodu nachylenia naturalnego satelity wobec ziemskiej orbity, przez co zazwyczaj srebrny glob omija ziemię. Zdarza się to wtedy, kiedy orbita Księżyca przecina orbitę zielonej planety. Dopóki nie rozwinęła się astronomia, zaćmienie Słońca było traktowane przez ludzi jako zły omen.

Całkowite zaćmienie Słońca nastąpi dziś około godziny 18:55 czasu polskiego. Jest jednak zła wiadomość dla wszystkich mieszkańców Polski - tym razem nie zobaczymy tego zjawiska na żywo w naszej części globu. Bezpośrednio zaćmienie będzie można oglądać w Chile, Argentynie i na południowych wyspach Oceanu Spokojnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

.Zdjęcia Anny Przybylskiej z ostatnich dni życia trafiły do sieci. Przedostatnie jest wyjątkowo wzruszająceCzytaj dalej

Na szczęście dla fanów astronomii - NASA zdecydowała się wyciągnąć pomocną rękę do tych, którzy akurat nie mieszkają na terenie jednego z tych krajów. Amerykańska agencja kosmiczna zdecydowała się na transmisje w dwóch językach - angielskim i hiszpańskim (głównie dlatego, że zaćmienie będzie widoczne w krajach ameryki łacińskiej). NASA podała link do transmisji na swoim oficjalnym Twitterze.

Obrazy Pikio

Źródło: Twitter/NASA

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn słynnej piosenkarki popełnił samobójstwo. Gwiazda była bita przez męża. Dopiero po roku wyjawiła całą prawdę
  2. Znana aktorka TVP w ZAAWANSOWANEJ ciąży! Ukrywała to przed wszystkimi. Ojcem jest znany aktor
  3. 2-latka oddaliła się od domu. Chwilę później jej rodzice dokonali przerażającego odkrycia
  4. Emeryci nie wierzą w to, co się dzieje. Muszą zwracać skarbówce nawet po kilka tysięcy złotych
  5. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Poniżył kobietę w najgorszy możliwy sposób
  6. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę

Justyna ŻyłaJustyna Żyła ukrywała to przed światem. Pikantne szczegóły jej życia odbierają mowęCzytaj dalej

Źródło: Gazeta

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News