W piątek wypłynęło do sieci zdjęcie przedstawiające, jak grupa młodych ludzi znieważa pomnik rotmistrza Witolda Pileckiego i świetnie się przy tym bawi. Do zdarzenia doszło we Wrocławiu, fotografie umieściły w internecie osoby na niej widniejące, a rozpowszechniły środowiska narodowe. Sprawa staje się naprawdę poważna.

Kiedy na jaw wyszło kim jest młodzież ze zdjęcia narodowcy z Brygady Podlaskiej ONR poinformowali o tym na swoim twitterowym koncie. Okazało się, że znieważający pomnik ludzie pracują w jednej z wrocławskich kawiarni.

Mamy ich. Ci co pozowali na pomniku Pileckiego to pracownicy wrocławskiej Bułki z Masłem. Zachęcamy do wizyty w lokalu ;) – piszą narodowcy.

Pod postem od razu pojawiły się komentarze, popierające pomysł. Internauci sympatyzujący z ONR-em wyrazili chęć udania się do lokalu. Niestety nie w celu spożycia tam posiłku, a w celu zaatakowania jego pracowników.

Puścić budę z dymem; myślę, że ONR i kibice wiedzą co zrobić z tymi chwastami; Mam dla nich alkohol taki ze szmatką zamiast korka; Będzie bity we Wrocławiu na każdym kroku – brzmią agresywne komentarze.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uznał sprawę za nawoływanie do linczu. W swoim poście przedstawia zrzuty ekranu, zawierające słowa internautów namawiające do brutalnego rozprawienia się ze sprawcami zamieszania. Nie wiadomo czy Ośrodek podjął jakiekolwiek kroki prawne.

...

Zobacz również

Pracownicy Bułki z Masłem na pomniku Witolda Pileckiego. fot. Facebook/pressmania

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła