Narodowcy zaatakowali Schetynę na spotkaniu. "Niemieckie psy!" (video)

Narodowcy zaatakowali Schetynę na spotkaniu. "Niemieckie psy!" (video) Źródło: źródło: twitter.com/gd7171, KrzysztofKubon

Małopolska to województwo konserwatywne, którego wyborcy zdecydowanie sprzyjają partiom prawicowym. W tym rejonie na głosy liczyć może zwłaszcza Prawo i Sprawiedliwość. O rozszerzenie tam swoich wpływów starał się Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej. Polityk nie spodziewał się jednak takiego przyjęcia.

Schetyna wybrał się do Małopolski, by wziąć udział w szeregu spotkań. To podczas nich miał przekonywać wyborców do polityki PO i opowiedzenia się po stronie opozycji. Na 18. stycznia miał zaplanowane spotkanie w Tarnowie. Lider PO z pewnością przez długi czas go nie zapomni.

Wszystko przez awanturę, jaką wszczęli wśród uczestników członkowie Młodzieży Wszechpolskiej. Przez ich okrzyki i śpiewy Schetyna mógł wypowiadać się ledwie przez kilka pierwszych minut spotkania. Potem ci zaczęli słownie atakować szefa Platformy Obywatelskiej.

Przez kolejne pół godziny narodowcy krzyczeli na Schetynę i towarzyszące mu posłanki PO - Urszulę Augustyn i Izabelę Mrzygłocką. "Byłeś w ZOMO, byłeś w ORMO, teraz jesteś za Platformą", "To co chcecie w Parlamencie, macie właśnie w tym momencie", "Raz, dwa, trzy, niemieckie psy" - takie okrzyki rozbrzmiewały między kolejnymi pytaniami zadawanymi Schetynie. Dopóki nie przyjechała policja, sytuacji nie udało się uspokoić.

 - Z takimi ludźmi nie można rozmawiać. Ludzie siedzieli w więzieniach, by tacy jak wy mogli tu pokrzyczeć i ukryć się za jakąś szmatą - mówił wyraźnie zdenerwowany lider PO.

Kiedy na miejsce przybyli policjanci, zamaskowanych członków Młodzieży Wszechpolskiej udało się usunąć z sali. Po akcji funkcjonariuszy zarządzono przerwę, po której spotkanie znów kontynuowano.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News