Narodowcy idą na wojnę z Facebookiem.
Wiadomości Pikio - 27 Października 2016

Narodowcy idą na wojnę z Facebookiem. "STOP cenzurze!"

Polscy narodowcy w ostatnim czasie na jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych, Facebook, nie mają lekko. Co chwila ich profile są kasowane przez administrację portalu w związku z naruszeniem regulaminu serwisu. Teraz narodowcy zapowiadają kontratak w postaci manifestacji pod polską siedzibą Facebooku w Warszawie. 

W ostatnich kilku tygodniach na portalu społecznościowym Facebook znikają profile organizacji narodowców tj. Marsz Niepodległości, Obóz Narodowo Radykalny czy Młodzież Wszechpolska. Administracja Facebooka kasuje wszystkie profile na bieżąco z uwagi - jak przekonuje - licznych przypadków złamania regulaminu tj. szerzenie nienawiści na tle narodowościowym, religijnym i orientacji seksualnej.

W dzisiejszych czasach, gdy media społecznościowe grają ogromną rolę w komunikacji ze zwolennikami, jest to potężny cios we wszystkie organizacje, których profile zostały usunięte. Tym bardziej, że zniknięcie ich profilów zbiega się w czasie z corocznym Marszem Niepodległości, który jest największym wydarzeniem organizowanym przez środowiska narodowców.

Narodowcy nie zamierzają się jednak poddawać i zapowiedzieli na 5 listopada masowy protest pod warszawską siedzibą portalu społecznościowego. Hasłem manifestacji będzie "STOP cenzurze". Mobilizacja wszystkich chętnych do uczestnictwa w proteście odbywa się na konkurencyjnym portalu - Twitterze.

onr

onr2

onr3

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News