Narodowcy biją się z policją! Rozwiązano ich demonstrację

Narodowcy biją się z policją! Rozwiązano ich demonstrację

Katowice podobnie jak pięć dni temu Warszawa stały się polem bitwy organizacji narodowych ich przeciwników i służb porządkowych. Policjanci użyli siły i rozwiązali demonstrację środowisk prawicowych.

Młodzież Wszechpolska oraz Ruch Narodowy maszerowały dziś ulicami Katowic w zgłoszonym w odpowiednim czasie marszu. Z nadzieją zablokowania pochodu naprzeciw nacjonalistów wystąpiły nieokreślone środowiska lewicowe, których manifestacje władze miasta określiły jako nielegalną.

Katowice: starcia demonstrantów z policją

Obie strony kordonem oddzieliła policja i do bezpośredniego starcia wrogich sobie stron nie doszło. Wraz z rosnącym napięciem mundurowi otrzymali rozkaz rozwiązania zgromadzenia Wszechpolaków i członków Ruchu Narodowego. Pomimo policyjnego polecenia maszerujący nie zamierzali ustąpić, w wyniku czego doszło do szarpaniny. Demonstranci wykrzykujący hasła takie jak, "Cześć i chwała bohaterom", "Bóg, honor, ojczyzna", "Polska Walcząca", "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę", "Młodzi, aktywni, radykalni" finalnie ustąpili i odchodząc pokonani, skandowali: "Hańba". Uczestnicy blokady marszu odtrąbili swój sukces w mediach społecznościowych. Jest to już druga sytuacja w tym tygodniu, kiedy przeciwnikom nacjonalistów po części udało się zatrzymać ich przemarsz. Każdorazowa obecność mundurowych jest środkiem zapobiegawczym. Policjanci mają świadomość ogromnego ryzyka poważnego uszczerbku na zdrowiu zwolenników obu stron w wypadku ich fizycznego starcia.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. „Antek do wora, wór do jeziora”. Szokujące kulisy pracy w TVP
  2. Nie żyje drugi górnik z Zofiówki. Przy jego ciele znaleziono list
  3. Renta rodzinna: ile wynosi, komu przysługuje, ile można dorobić?
źródło: onet.pl Następny artykuł