Opel Insignia, główna nagroda w Narodowej Loterii Paragonowej, znalazł swą nową właścicielkę. Została nią Grażyna Kawecka-Karaś. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że laureatka jest dobrą znajomą jednej z osób biorących udział w organizowaniu Loterii Paragonowej – byłej wiceminister finansów, Izabeli Leszczyny z PO.

O zbiegu okoliczności poinformował radny częstochowski z ramienia PiS, Artur Sokołowski. Zwrócił uwagę na fakt, że z 56 mln paragonów wygrał ten jeden, należący do koleżanki byłej pracownicy Ministerstwa Finansów, która Loterię organizowała. Sokołowski oświadczył jednak, że niczego nie podejrzewa. Jeden z czytelników zwrócił uwagę, że paragonów było mniej.

„Nagrodę specjalną – Opla Insignię. Chcemy tym samym nagrodzić tych z uczestników loterii, którzy w okresie od października do grudnia 2015 r. zarejestrowali na stronie loterii swoje paragony fiskalne za usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Polacy zgłosili milion takich dowodów zakupu!”

Obie panie znają się jeszcze ze wspólnej pracy z Częstochowy. Swą znajomość z laureatką Loterii Paragonowej Potwierdziła zresztą sama Izabela Leszczyna. Stwierdziła także, że wygrana Kaweckiej-Karaś to „Niesamowity zbieg okoliczności”.

„Dowiedziałam się o tym kilka dni temu. Niesamowity zbieg okoliczności. Potwierdzam, że panią, która wygrała, znam”.

Posłanka PO nie obawia się posądzeń o ustawianie losowania. Jak poinformowała, Ministerstwo Finansów przez rok przygotowywało przetarg na firmę, która organizowała losowanie i loterię.

„Pracowaliśmy nad przygotowaniem przetargu blisko rok, bo to była bardzo skomplikowana procedura. W przetargu wygrała firma i to ta właśnie firma odpowiadała i nadal odpowiada za organizowanie loterii, za wymyślenie procesu losowania, który jest elektroniczny. Pracownicy finansów w ogóle nie biorą udziału w tym przedsięwzięciu”.

fot. wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: wpolityce.pl
pt

Zobacz również