Narodowa kwarantanna kiedy
unsplash.com Anastasiia Chepinska
Irmina Jach - 4 Listopada 2020

Kiedy rząd wprowadzi narodową kwarantannę? Premier dał konkretną odpowiedź

Narodowa kwarantanna może zostać wprowadzona już wkrótce. Spełnia się scenariusz, którego obawiali się wszyscy Polacy. Powrót lockdownu, który miał miejsce wiosną, stał się znacznie realniejszy niż do tej pory. Mateusz Morawiecki nie pozostawił żadnych wątpliwości, padła konkretna deklaracja.

Narodowa kwarantanna może zostać wprowadzona już za kilka dni. Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, jeśli ogłoszone dziś obostrzenia nie przyniosą błyskawicznego skutku, Polacy będą musieli przygotować się na najgorsze. Czy powróci lockdown w formie, w której miało to miejsce wiosną?

Już nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzeniaJuż nie ma odwrotu. Premier właśnie nałożył na Polaków nowe, poważne obostrzeniaCzytaj dalej

Narodowa kwarantanna zostanie wprowadzona już wkrótce?

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o kolejnych obostrzeniach, które będą obowiązywać w związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną w kraju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd został zmuszony do podjęcia kolejnych kroków mających na celu ograniczenie transmisji niebezpiecznego patogenu. Nowe zasady będą obowiązywały do czasu, w którym liczba zakażeń znacząco się zmniejszy.

Zdecydowano między innymi o rozszerzeniu trybu nauczania zdalnego na klasy 1-3 szkół podstawowych, tymczasowym zamknięciu wszystkich instytucji kultury, ograniczeniu działania obiektów hotelowych, zamknięciu sklepów w galeriach handlowych (poza drogeriami, aptekami i punktami usługowymi) i ograniczeniu ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać na terenie sklepów. Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty, 7 listopada. Przedsiębiorcy i nauczyciele mogą liczyć na rekompensaty finansowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przedstawione zakazy są ostatnim krokiem przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Niestety, całkowity lockdown jest bardzo realną wizją. Szef rządu zapowiedział, że całkowite zamrożenie gospodarki może mieć miejsce już za 7 do 10 dni. Czasu na zanotowanie spadku zakażeń jest więc naprawdę niewiele.

Podczas wystąpienia premiera na telebimach zostały wyświetlone specjalne plansze, które przedstawiały kolejne kroki podejmowane przez rząd. Zaprezentowano progi etapów bezpieczeństwa, które będą obowiązywały w zależności od średniej liczby zachorowań na 100 tysięcy osób/7 dni w skali kraju.

Przy 2 zachorowaniach tygodniowo na 100 tysięcy osób można spodziewać się powrotu regionalnego podziału na strefy czerwone, żółte i zielone. Gdy zachorowań będzie 10 lub mniej, cała Polska zostanie objęta strefą żółtą, a wybrane powiaty - strefą czerwoną. Przy 25 przypadkach na 100 tysięcy osób cała Polska będzie strefą czerwoną, zaś przy 50 - tak jak ma to miejsce obecnie - rząd wprowadzi tzw. "miękki lockdown".

Ostatnim krokiem, który zapowiedział Mateusz Morawiecki, będzie narodowa kwarantanna, która wejdzie w życiu, jeśli wskaźnik zakażeń przekroczy 70 tygodniowo na 100 tysięcy osób. Niestety, obecnie taki scenariusz jest bardzo realny i może ziścić się w każdej chwili. Tylko ścisłe stosowanie się do zasad rygoru sanitarnego może uchronić Polaków przed tym rozwiązaniem.

Narodowa kwarantanna to scenariusz, którego spełnienia obawiają się wszyscy Polacy. Oznacza ona zarówno problemy w codziennym funkcjonowaniu, jak i poważne straty dla przedsiębiorców, którzy już teraz, pomimo zapowiedzi wsparcia rządowego, drżą o bezpieczeństwo swoich biznesów.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowy zakaz dla jeżdżących samochodami. Wiele osób mówi o wręcz żenującej sytuacji

2. Ministerstwo edukacji ma pilną wiadomość do wszystkich szkół. Stanie się 10 listopada o 11:11

3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej

Niestety, obecnie pandemia koronawirusa w Polsce nie zwalnia tempa. Niemal każdego dnia dochodzi do rekordowej liczby zarażeń niebezpiecznym patogenem. W środę, 4 listopada, resort zdrowia poinformował o 24 692 nowych i potwierdzone przypadkach zakażenia. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarły kolejne 373 osoby.

Najpoważniej jest w województwie wielkopolskim, gdzie aż 3952 testów przeprowadzonych w ciągu ostatniej doby dało wynik pozytywny. Na kolejnych miejscach plasują się województwa: mazowieckie (2797), dolnośląskie (2324), małopolskie (2245), śląskie (2165), łódzkie (1766), lubelskie (1543), kujawsko-pomorskie (1429), pomorskie (1352), podkarpackie (1280), świętokrzyskie (767), zachodniopomorskie (747), opolskie (644), podlaskie (625), warmińsko-mazurskie (622) oraz lubuskie (434).

.

.

Źródło: Twitter Rzeczpospolita

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zamknęli go w celi, bez światła, wody i jedzenia. Inspektor DIOZ został potraktowany jak przestępca, teraz doczekał się sprawiedliwości
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportu
  3. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  4. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  5. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  6. Banknot, który wzbudza wiele pytań. Banki nie miały pewności, NBP rozwiało wątpliwości
  7. 50 tys. Polaków dostanie specjalny sprzęt od Ministerstwa Zdrowia. Znamy nowy sposób na walkę z pandemią

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News