Wczoraj Wielka Brytania została dotknięta kolejnym w ostatnim czasie atakiem terrorystycznym. Brytyjczycy mają już dość życia w ciągłym strachu. Na szczęście dla nich, podobnego zdania jest również ich premier.

W naszym kraju istnieje zbyt duże przyzwolenie dla ekstremizmu. Miarka się przebrała – oświadczyła zdecydowanie Theresa May.

Premier Wielkiej Brytanii wyznała także, że od czasu zamachu w pobliżu Westminsteru krajowe służby nie dopuściły aż do pięciu ataków terrorystycznych. Zaznacza ona jednak, że zamachowcy stają się coraz sprytniejsi oraz znajdują coraz to nowe formy na swoją działalność.

Terrorystów łączy islamski ekstremizm, przekonanie, że nasze wartości są niekompatybilne z islamem. Pokonanie tego to jedno z największych wyzwań naszych czasów. Nie wygramy jedynie poprzez akcje antyterrorystyczne i interwencje wojskowe. Musimy jeszcze przekonać ludzi, że nasze wartości – brytyjskie wartości pluralizmu – są nadrzędne w stosunku do tego, co głoszą piewcy nienawiści – mówi premier Wielkiej Brytanii.

Theresa May odpaliła anty-terrorystyczną machinę. Proponuje, by władze europejskich państw zdwoiły wysiłki na rzecz walki z ekstremizmem w internecie, który stał się dla terrorystów ,,bezpieczną przystanią”. Zapowiada też, absolutny koniec tolerancji dla radykalnych islamistów w Wielkiej Brytanii.

W naszym kraju istnieje zbyt duże przyzwolenie dla ekstremizmu. Nie będziemy go dłużej tolerować – dodaje May.

To nie koniec. May apowiada także wprowadzenie ostrzejszych kar za związki z terroryzmem oraz wyposażenie policji w lepsze środki i sprzęt do walki z potencjalnymi zamachowcami. Zapewnia ona, że częste ataki już wkrótce zostaną zażegnane.

 

 

...

Zobacz również