Nareszcie! Mamy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio!

Nareszcie! Mamy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Rio! Źródło: fot. pexels

Po brązowym medalu Rafała Majki w pierwszy dzień olimpijskich zawodów przez dłuższy czas nie mieliśmy dobrych wiadomości w kontekście udziału polskich sportowców. Dzisiaj w końcu to się zmieniło, ponieważ mamy kolejne medale!

Do tej pory jedynym medalem na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janerio mógł się jedynie pochwalić nasz kolarz szosowy Rafał Majka, który zdobył brązowy medal po ciężkiej walce pierwszego dnia Igrzysk.

Nareszcie jednak możemy się pochwalić kolejnymi krążkami dzięki reprezentantkom Polski w wioślarstwie!

Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald, Joanna Leszczyńska po wyjątkowo zażartej rywalizacji zdobyły brązowy medal w rywalizacji podwójnych czwórek. Początkowo Polki prowadziły w wyścigu i miały szansę nawet na złoty krążek. Przewaga jaką zdobyły na początku tj. 1,5 sekundy nad Niemkami stopniowo jednak malała i koniec końców nasze wioślarki zostały wyprzedzone przez Niemki (które zdobyły złoto) i Holenderki (srebro). Do srebrnego medalu naszym paniom zabrakło jedynie pół sekundy.

Jeszcze lepiej poradziła sobie dwójka wioślarek Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, które zdobyły złoto. Polki były faworytkami w tej konkurencji i z łatwością - cały czas prowadziły w finałowym wyścigu - pokonały pary z Wielkiej Brytanii i Litwy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News