Kolejna szczęśliwa wygrana Napoli. Zadecydowały końcowe minuty spotkania

Kolejna szczęśliwa wygrana Napoli. Zadecydowały końcowe minuty spotkania Źródło: Twitter - @KevzRose

Napoli po raz kolejny sięgnęło po trzy punkty w jednej z ostatnich kolejek Serie A, wykorzystując okazję do zbliżenia się do Juventusu. Turyńczycy przegrali mecz z Romą, w związku z czym pojawiła się dogodna okazja do nadgonienia rywala. Zadanie nie było jednak łatwe.

Napoli wygrało jedno z ostatnich spotkań w sezonie, zmniejszając swoją stratę do Juventusu. Wiadomo już, że zawodnicy prowadzeni przez Massimiliano Allegriego mają zapewnione mistrzostwo Włoch, jednak drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego wciąż ma szansę na to, by zmniejszyć swoją stratę do odwiecznego rywala z północy kraju. Wczoraj udało się częściowo tego dokonać.

Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, a strata do Juventusu wynosi aż trzynaście punktów. Napoli ma już zapewnione wicemistrzostwo, ale stara się robić wszystko, by przekonać kibiców, że w najbliższej przyszłości będzie w stanie nawiązać walkę z odwiecznym rywalem. Wiele wskazuje na to, że faktycznie w kolejnym sezonie Napoli będzie znów głównym rywalem Juventusu w walce o trofeum najlepszej drużyny Serie A.

Napoli wygrywa na finiszu sezonu

Juventus po zdobyciu mistrzostwa wyraźnie spuścił z tonu. Trzy ostatnie mecze bianconerich to tylko dwa zdobyte punkty, co jest dość żenującym wynikiem, gdy porówna się go do poprzednich spotkań drużyny grającej w biało-czarnych trykotach. Napoli postanowiło skorzystać z okazji na nadgonienie ligowego rywala i w trzech meczach zaliczyło trzy zwycięstwa.

Wczoraj nadeszła kolejna wygrana, gdy udało się pokonać SPAL Ferrara. Drużyna Thiago Cionka i Bartosza Salamona nie spadnie w tym sezonie ligi i nie gra już w zasadzie o nic, w związku z czym trudno było szukać u niej motywację do osiągania dobrych wyników w kolejnych meczach. Zawodnicy zdawali sobie sprawę, że jeśli nie uda im się zdobyć dziś trzech punktów, to nie zostanie to uznane za katastrofę.

Napoli z kolejnym zwycięstwem w Serie A

Napoli pokonało SPAL po uderzeniach Allana i Mario Rui, który ustalił wynik spotkania dopiero w 88. minucie gry. Bramkę honorową dla gospodarzy z Ferrary zdobył Andrea Petagna, który niebawem może odejść z zespołu. Na boisku było aż trzech Polaków, bowiem na boisku zameldowali się Thiago Cionek, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Następny artykuł