Napoli przegrywa w polskim meczu, słaby mecz naszych reprezentantów

Napoli przegrywa w polskim meczu, słaby mecz naszych reprezentantów Źródło: Wikipedia

Napoli miało wczoraj okazję mierzyć się w polskim meczu w lidze włoskiej z Atalantą Bergamo. Na boisku mogło pojawić się aż trzech Polaków, którzy spotykają się na zgrupowaniach naszej reprezentacji. Lepszy okazał się zespół gości.

Napoli do niedawna było jedynym zespołem, który miał szansę na zagrożenie Juventusowi i sprawienie niespodzianki w walce o mistrzostwo Włoch. Drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego pokazywała się z dobrej strony na przestrzeni całego sezonu, jednak przez nieliczne wpadki przegrywała korespondencyjne starcie z piłkarzami z Turynu. 

Wczoraj odbył się mecz, w którym na murawie mogło pojawić się aż trzech Polaków. Napoli mierzyło się Atalantą, a więc Milik i Zieliński mogli stanąć w szranki z Arkadiuszem Recą. Były zawodnik Wisły Płock występuje w Bergamo od ubiegłego lata, lecz dopiero teraz zaczyna wchodzić z ławki rezerwowych. Lepiej zagrała Atalanta, która zdobyła wczoraj trzy punkty.

Napoli przegrywa polski mecz w Serie A

Arkadiusz Reca nie pojawił się jednak na boisku, choć znalazł się na ławce rezerwowych i mógł mieć nadzieję na to, że dostanie szansę od trenera. W pierwszym składzie znaleźli się natomiast Milik i Zieliński, którzy wciąż cieszą się zaufaniem trenera Carlo Ancelottiego. To właśnie oni mieli odpowiadać za ofensywne akcje Napoli.

Wydawało się, że wszystko dla drużyny z Neapolu idzie w dobrą stronę. Dries Mertens wyprowadził swój zespół na prowadzenie strzałem z 28. minuty i kibice spodziewali się, że kolejne trafienia są kwestią czasu. Do tego jednak nie doszło, bowiem ze znakomitej strony pokazali się zawodnicy z Bergamo i to właśnie oni do końca spotkania prezentowali swoje akcje ofensywne.

Napoli przegrywa, Polacy mieli swój udział

Po przerwie wyrównał Duvan Zapata. Kolumbijczyk strzelił swojego 21. gola w sezonie i zrównał się w klasyfikacji strzelców z Krzysztofem Piątkiem. Na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania ustalił Mario Pasalić, zapewniając Atalancie trzy punkty.

Milik rozegrał całe spotkanie, Zieliński grał do 81. minuty, a Reca nie pojawił się na placu gry. Napoli pozostaje na drugim miejscu w tabeli, natomiast Atalanta zajmuje piątą lokatę. Obie drużyny mogą liczyć na udział w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Następny artykuł