Kolejne zwycięstwo Napoli, dobry występ reprezentantów Polski

Kolejne zwycięstwo Napoli, dobry występ reprezentantów Polski Źródło: Wikipedia

Napoli zaliczyło kolejne zwycięstwo w Serie A. Piłkarze prowadzeni przez Carlo Ancelottiego nie mieli dziś rywala z najwyższej półki, jednak nie zawiedli oczekiwań ekspertów i bardzo pewnie sięgnęli po trzy punkty. Na boisku nie zabrakło reprezentantów Polski.

Napoli nie ma już szans na sięgnięcie po mistrzostwo Włoch. Juventus na przestrzeni całego sezonu prezentował się najlepiej, sięgał po kolejne zwycięstwa i przegrywał zdecydowanie najmniej spotkań, w związku z czym to właśnie drużyna Wojciecha Szczęsnego mogła cieszyć się z ostatecznego triumfu. Zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego może być wobec tego pewny drugiego miejsca na koniec sezonu.

Wszystko zostało już rozstrzygnięte, lecz sezon Serie A nie zakończył się i wciąż pozostało kilka spotkań, które zadecydują o ostatecznym bilansie Napoli. Dziś była doskonała szansa na poprawienie stosunku bramek, bo ekipa z Polakami w składzie mierzyła się z Frosinone, jednym z najsłabszych zespołów w lidze. Obyło się bez niespodzianki.

Napoli bliskie wicemistrzostwa Włoch

Frosinone to jeden z zespołów, z którymi Napoli zazwyczaj prezentuje się świetnie i zdobywa kolejne punkty. Nie inaczej było tym razem. W pierwszym składzie trener wystawił obu Polaków, licząc na to, że Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński pomogą w odniesieniu zwycięstwa. Tak też się stało, jednak trudno uważać ich za głównych bohaterów tego widowiska. Spisali się dobrze, tak jak ich koledzy.

Polacy zaprezentowali się z dobrej strony, Arkadiusz Milik zaliczył nawet asystę przy jednym z trafień, a Napoli wygrało 2:0. Bramki zdobywali Dries Mertens i Amin Younes. Oglądając spotkanie dało się zauważyć, że drużyna spod Wezuwiusza mogłaby strzelić więcej goli, gdyby tylko tego potrzebowała.

Napoli z kolejnym zwycięstwem

Kibice z Neapolu cieszą się z kolejnych trzech punktów, lecz już przed spotkaniem mogli się spodziewać, że to właśnie ich drużyna sięgnie po zwycięstwo. Nie było wiadomo tylko ile goli stracą dziś piłkarze Frosinone, dla których wyjazd do drużyny z góry tabeli jest jak oczekiwanie na wyrok.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News