Co oni tam popijają? 2000zł DZIENNIE za napoje w NBP

Co oni tam popijają? 2000zł DZIENNIE za napoje w NBP

NBP w ostatnich dniach jest na ustach niemalże wszystkich Polaków. Wszystko przez aferę związaną z wysokością wypłacanych tam wynagrodzeń osobom na stanowiskach dyrektorskich. Teraz wyszła na jaw kolejna szokująca sprawa związana z Narodowym Bankiem Polskim.

NBP jest jedną z najważniejszych instytucji w naszym kraju. Jednak teraz znalazł się na celowniku wielu polityków, którzy domagają się od władz ujawnienia wysokości zarobków osób należących między innymi do kadry dyrektorskiej. Nie jest to zresztą jedyny problem Adama Glapińskiego. Według przeprowadzonej przez NIK kontroli, NBP wydało miliony złotych na coś, bez czego placówka bez wątpienia mogłaby się obyć.

NBP znowu na celowniku

Każdy z nas podczas pracy lubi napić się kawy czy herbaty, a dla zdrowia soku. Szczególnie rano pierwszy z tych napojów jest najbardziej pożądany. Fakt, że w budynku NBP mieści się kawiarnia, raczej nie jest niczym niezwykłym, bo przecież w wielu biurowcach znajdują się takie punkty. Jednak kawiarnia, o której mowa, zajmuje powierzchnię aż 250 metrów kwadratowych, a dodatkowo generuje gigantyczne koszty, które wydają się wprost niewyobrażalne. Wszystko dlatego, że każdy pracownik NBP oraz gość ma całkowicie wolny dostęp do oferty kawiarni. Według raportu przeprowadzonego przez NIK, a opublikowanego przez portal money.pl, dzienny koszt napojów w niej serwowanych, to około 2 tysiące złotych. NBP tłumaczy się twierdząc, że jest to sposób ochrony sprzętu, ponieważ możliwość wypicia napojów w oddzielnym pomieszczeniu chroni komputery przed zalaniem. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Nie da się ukryć, że w momencie, gdy nasz komputer otoczony jest przez cały pierścień kubków, nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Jednak nie tłumaczy to, dlaczego wszyscy pracownicy mają darmowy dostęp do napojów w kawiarni, która jest obsługiwana przez firmę zewnętrzną. Zwłaszcza że średnie zarobki wynoszą tam około 10 tysięcy złotych. Z przedstawionego raportu wynika, że na ten cel przeznaczono w ciągu 4 lat aż 3 miliony złotych. Wielu internautów jest oburzonych tą sytuacją. - To są chyba jakieś żarty! Ludzie mniej zarabiają za swoją ciężką pracę w ciągu miesiąca, niż oni wydają dziennie na kawkę i herbatkę. Ich już chyba do reszty pojebało - pisze jeden z internautów. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Skrajnie antysemicki spot w TVP na żywo. Będzie wstyd na cały świat!
  2. Nie tylko rząd daje pieniądze Rydzykowi! Dostał OGROMNE sumy od…
  3. Poruszające wsparcie papieża Franciszka ws. zmarłych nastolatek z Koszalina
  4. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  5. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News