Napluł w twarz dziecku. "Biali nie powinni się rozmnażać"

Napluł w twarz dziecku. "Biali nie powinni się rozmnażać" Źródło: fot. facebook

Rezzas Abdulla, który w zeszłym roku zaatakował dziesięciomiesięczną dziewczynkę i jej matkę, usłyszał wreszcie wyrok. Przejawem rasizmu, którego się dopuścił, było podejście do całkowicie obcej kobiety w miejscu publicznym, oplucie jej dziecka za to, że według niego prawdopodobnie zachowywało się zbyt głośno i powiedzenie, że "biali nie powinni się rozmnażać". Oprócz więzienia w zawieszeniu, dostał on skierowanie na leczenie psychiatryczne.

- Jestem zdegustowana i zasmucona tym, że dorosły mężczyzna, bez względu na rasę, czy religię, mógł kompletnie niesprowokowany splunąć na bezbronne dziecko – powiedziała o całym zajściu Rebecca Telford, matka zaatakowanej dziewczynki.

Sprawa związana z rasistowskim zachowaniem mieszkańca South Shields trwała ponad rok. Wydarzenie zbulwersowało lokalną opinię publiczną, dlatego winny został szybko odnaleziony. Zaatakowana matka była tak zdziwiona całą sytuacją i pełna obaw o dziecko, że nawet nie pomyślała o telefonie na policję. Miejscowi ludzie i media pomogli jednak w poszukiwaniach.

Gdy odnaleziono winnego okazało się, że był on już odpowiedzialny za podobne działania na tle rasistowskim. Nie pojawił się na rozprawie, podczas której był oskarżany, ale nie przeszkodziło to sądowi w wymierzeniu kary. Został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 18 oraz otrzymał zalecenie badania, a potem leczenia psychiatrycznego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News