Bahar Mustafa, angielska studentka działająca na rzecz „różnorodności”, wywołała w Wielkiej Brytanii rasistowski skandal po tym gdy na jednym z portali społecznościowych napisała „zabić wszystkich białych mężczyzn”. Co zaskakujące – ani władze uczelni ani angielska prokuratura nie widzi w tym problemu.

Bahar Mustafa jest przewodniczącą działu „opieki społecznej i różnorodności” w studenckiej organizacji na londyńskim Uniwersytecie Goldsmith, działającej na rzecz multikulturalizmu i pomocy imigrantom z krajów arabskich.

Na jednym z portali społecznościowych Mustafa w skandaliczny sposób odnosiła się do wszystkich, których kolor skóry był biały m.in. nazywając ich „białymi śmieciami”. Cierpliwość studentów Uniwersytetu Goldsmith skończyła się po tym gdy Mustafa napisała na jednym z portali społecznościowych „zabić wszystkich białych mężczyzn”. Powstała specjalna petycja żądająca od władz uczelni usunięcie rasistki z listy studentów.

To nie koniec wybryków arabskiej imigrantki. Okazuje się bowiem, że to właśnie ona stała za innym skandalem na tle rasistowskim na Uniwersytecie Goldsmith kiedy to zakazano osobom z białym kolorem skóry na studenckie wydarzenie dotyczące rasizmu w Wielkiej Brytanii.

Sama Mustafa odpiera zarzuty o rasizm i twierdzi, że jako kobieta należąca do mniejszości etnicznej nie może być rasistką. Tłumaczenia kobiety nie przekonują jednak jej oponentów, którzy podkreślają, że rasistą może być osoba o każdym kolorze skóry.

Najbardziej zaskakujące w całej historii jest to, że ani władze uczelni ani brytyjska prokuratura nie widzi w zachowaniu Mustafa niczego niepokojącego a reakcje reszty studentów nazywają niezrozumiałą histerią.

Wielu komentatorów zwraca uwagę na fakt, że w przypadku gdyby podobnie zachowywała się osoba o białym kolorze skóry to władze uczelni i prokuratura już dawno by się sprawą zajęła a biały rasista wylądowałby najprawdopodobniej w areszcie.


Polub pikio.pl by być na bieżąco!

Zobacz również

bh, źródło: telegraph.co.uk

Zobacz również