Napieralski i Rozenek zakładają nową partię. Liczą na 30% poparcia
Fot. Mateusz Skwarczek
Wiadomości Pikio - 3 Kwietnia 2015

Napieralski i Rozenek zakładają nową partię. Liczą na 30% poparcia

Media spekulują na temat mającej powstać na lewicy nowej formacji politycznej. Liderami nowej formacji mają być posłowie wykluczeni z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, byli posłowie Twojego Ruchu oraz osoby związane z lewicowymi organizacjami.

Grzegorz Napieralski nie czekając na ostateczne wyrzucenie go z SLD, razem z byłym rzecznikiem Twojego Ruchu, Andrzejem Rozenkiem, miał zacząć skupiać wokół siebie polityków o lewicowych poglądach, którzy z tej czy innej przyczyny nie są już członkami swoich oryginalnych formacji. Nowa formacja na razie ma funkcjonować pod szyldem stowarzyszenia, które założył Napieralski - Polskie Forum Samorządowe. Konwencja założycielska nowej partii ma się odbyć jeszcze przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Nieoficjalnie mówi się, że oprócz Napieralskiego i Rozenka do nowej formacji przystąpią takie postacie z polskiej polityki jak Anna Grodzka, Piotr Guział, Wanda Nowicka, Sławomir Kopyciński czy Dariusz Szwed. Pierwszym sprawdzianem dla nowej formacji mają być wybory parlamentarne, w których liderzy partii liczą na poparcie rzędu 20-30%. Politycy na razie nie potwierdzają oficjalnie doniesień mediów jednak nie ukrywają, że nowa lewicowa formacja w Polsce jest potrzebna. W kontekście lewicowych outsiderów z SLD i TR mówi się także o rychłym transferze tych polityków do Platformy Obywatelskiej. Najczęściej pada nazwisko Andrzeja Rozenka. To już kolejna próba stworzenia lewicowej formacji przez "politycznych outsiderów" jako alternatywy dla partii Palikota i Millera. Wcześniej swoich sił próbowali Roman Kotliński, który starał się bezskutecznie zrzeszyć wszystkie lewicowe organizacje w jedną formację polityczną oraz Jan Hartman, który po wykluczeniu go z Twojego Ruchu założył własną partię.

źródło: tvn24.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News