Służby uderzyły w PiS! Nie zgadniecie KOGO aresztowano, to koniec słynnego polityka

Służby uderzyły w PiS! Nie zgadniecie KOGO aresztowano, to koniec słynnego polityka

Afera na szczytach władzy. CBA aresztowało syna jednego z najważniejszych polityków PiS. Trwa również przeszukanie w jego domu. To może być koniec słynnego polityka.

O sprawie poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Działania własne krakowskiej delegatury CBA prowadzone od roku w dwu wątkach korupcyjnego śledztwa na dużą skalę pozwoliły na zatrzymanie czterech osób - czytamy w komunikacie. Jak twierdzą służby, sprawa dotyczy przyjęcia korzyści majątkowych na kwotę ponad miliona złotych. Czynności operacyjne, związane z zatrzymaniami, wciąż trwają. W toku prowadzone są przeszukania biur oraz mieszkań zatrzymanych osób. - Śledztwo CBA prowadzone jest w sprawie powoływania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych - uzupełnia Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Prawo uzgodnione z Episkopatem

Senator Kogut znany jest z deklarowania wyjątkowego przywiązania do wiary. W sprawie In-vitro deklarował, że wszystkie zmiany w prawie zostaną wprowadzone w porozumieniu z Episkopatem Kościoła Rzymskokatolickiego. Podczas senackiej debaty w tej sprawie wzywał opozycyjnych senatorów do nawrócenia. - Państwo drodzy, pamiętajmy o jednym: pani Kopacz nie będzie, panowie senatorowie, na Sądzie Ostatecznym. Tam będziemy wszyscy, łącznie ze mną, sam na sam… I dopiero wtenczas padnie pytanie o przykazanie piąte: nie zabijaj - mówił. Teraz senator Kogut deklaruje pełne zaufanie dla syna. - Każdy ma prawo przeszukać i przesłuchać. Ja nie wiem o co chodzi. Mam zaufanie do wszystkich dzieci, nie tylko do syna. Nie podejrzewam go o jakieś przestępcze działania. Mam też zaufanie do działań CBA - mówi w rozmowie z radiem RMF FM. Ta sytuacja jednak może być całkowitym przewrotem w karierze polityka. Część publicystów wprost sugeruje, że zatrzymanie syna senatora to jego polityczny koniec. Partia Jarosława Kaczyńskiego słynie z nieustępliwości w sprawie korupcji. Wiele więc wskazuje na to, że senator już niedługo nacieszy się poparciem Prawa i Sprawiedliwości. Źródło: RMF FM
Następny artykuł