"Nalot służb na Newsweeka za tekst o PiS!" Wiemy jaka jest PRAWDA

"Nalot służb na Newsweeka za tekst o PiS!" Wiemy jaka jest PRAWDA

- Po tekście o premierze Polski Mateuszu Morawieckim służby państwowe zrobiły nalot na siedzibę Newsweeka. Redaktor naczelny tygodnika Tomasz Lis nie ma wątpliwości co do intencji zleceniodawców kontroli - informację o takiej treści rozpowszechnia słynący z publikowania fałszywych newsów portal wlocie.pl Wyjaśniamy o co chodzi.

Newsweek napisał o Mateuszu Morawieckim, a konkretnie o majątku, który miał ukryć tuż przed wyborami. Jak podała bowiem gazeta, premier przepisał na żonę nieruchomości o wielkiej wartości.

Ohydna manipulacja

Niedługo po głośnej publikacji do siedziby tygodnika wtargnąć mieli kontrolerzy trzech różnych służb: skarbówki, Państwowej Inspekcji Pracy oraz ZUS-u. To wszystko okazuje się nieprawdą. Portal wlocie.pl bezczelnie zmyślił tę informację, w rzeczywistości bowiem zdarzenie nie miało miejsca. - Trwa przeszukiwanie siedziby redakcji – podejrzewamy nieprawidłowości związane z podatkiem VAT – chodzi o deklarowanie bardzo wysokiego naliczenia podatku przy zachowaniu niewielkiej sprzedaży, ponadto sprawdzamy wykazanie zakupów środków trwałych i żądanie bezpośredniego zwrotu znacznych kwot - napisali na swoim portalu.

Fałszywy news podbija internet

Mimo, że informacja jest fałszywa to powyżej opisany news zdobywa wielką popularność w internecie. Na chwilę obecną został udostępniony już 3 tysiące razy. Oszukujący swoich czytelników portal wlocie.pl zmyślił również wypowiedź redaktora naczelnego Newsweeka Tomasza Lisa. Szef gazety miał powiedzieć - To klasyczny przykład pisowskiego terroru – chcą nas zastraszyć - cytat jest oczywiście nieprawdziwy.

Anty-Fake News - Prawda czy Fałsz?

Na trop oszustów wpadł portal Anty Fake News, który zajmuje się walką z medialną dezinformacją na Facebooku. Dzięki temu ich fanpage(można go znaleźć klikając TUTAJ) zyskuje coraz większą popularność. Proponowane linki: 1. Kaczyński się zemści. Premier pojednał się z największym wrogiem PiS 2. Niewygodna prawda o majątku PiS! Co na to Kaczyński? 3. Życie prezesa PiS ZAGROŻONE! Służby wkraczają do akcji Źródło: wlocie.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News