Doradca ustępującego prezydenta, Tomasz Nałęcz, w rozmowie z Super Expressem porównał Bronisława Komorowskiego do Józefa Piłsudskiego. Według historyka Polska zatęskni jeszcze za Komorowskim tak jak za Piłsudskim.

Dziennikarz Super Expressu rozpytywał Tomasza Nałęcza o plany Bronisława Komorowskiego po ustąpieniu urzędu Andrzejowi Dudzie. Doradca prezydenta odpowiedział, że Komorowski będzie się zajmował byciem „byłym prezydentem”. Na naciski dziennikarza, który chciał wydobyć konkretniejszą odpowiedź Nałęcz odpowiedział w dosyć zaskakujący sposób.

– W życiu Piłsudskiego był taki najszczęśliwszy okres, czyli Sulejówek. Marszałek poświęcił Polsce kilkadziesiąt lat życia. Wydawało się, że już nie wróci do polityki, tak przynajmniej liczyli jego wrogowie. I to dedykuję wrogom Komorowskiego  – powiedział Nałęcz w rozmowie z SE.

Analogii do Piłsudskiego używam dlatego, że moim zdaniem i Polska może za nim zatęskni, a może i on zatęskni za polityczną aktywnością – dodał doradca prezydenta Komorowskiego.

To nie pierwsze takie porównanie autorstwa Tomasza Nałęcza. Cztery lata temu porównał Komorowskiego do Piłsudskiego w kontekście oszczerstw jakie padały w tym czasie pod adresem tego pierwszego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również