Nowy nakaz już na dniach. Dotknie wielu Polaków udających się na wakacje

Nowy nakaz już na dniach. Dotknie wielu Polaków udających się na wakacje Źródło: pikio.pl

Nakaz okazywania negatywnego testu na koronawirusa już niebawem wejdzie w życie. Polacy, którzy zaplanowali wyjazd na przyszły tydzień, powinni zapoznać się z nowymi rozporządzeniami. Popularny kraj, do którego chętnie udajemy się na wakacje, wydał właśnie ważną decyzję. Podróżujący do Egiptu mogą się zaskoczyć.

Nakaz okazywania negatywnych wyników testów PCR na COVID19 został nałożony przez władze Egiptu na podróżujących, którzy przekraczają granicę. Wiadomo już, kiedy najpóźniej powinno się wykonać test, kto jest zwolniony z tego obowiązku i od kiedy wchodzi w życie. 

Nakaz dla podróżujących do Egiptu

Test PCR na COVID19 powinien zostać przeprowadzony w okresie 72 godzin przed przekroczeniem egipskiej granicy. Nakaz nie dotyczy osób, które przybywają do Egiptu bezpośrednimi lotami do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh. Nowe obostrzenia obowiązywać będą już od 15 sierpnia. 

- Ważne zmiany dla podróżnych wjeżdżających do #Egipt. Władze tego kraju 15.08 wprowadzą obowiązek okazywania negatywnych testów PCR na koronawirusa. Nie dotyczy to turystów przybywających lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh - przekazało za pośrednictwem Twittera Radio Zet News

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Nakaz może się zmieniać w zależności od kraju. MSZ zaleca sprawdzanie aktualnych informacji

Sytuacja epidemiologiczna na świecie doprowadziła do tego, że rządy poszczególnych krajów w okresie wakacyjnym wydają nowe rozporządzenia. Nakaz okazywania negatywnych testów, czy obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny może być zupełnie inny w zależności od miejsc, do których wybierają się turyści w tegoroczne wakacje. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje polski polityk. Był swoistym symbolem

2. Pierwsze objawy guza mózgu. Absolutnie nie wolno ich bagatelizować

3. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę

Dla przykładu, władze Grecji postanowiły, że na lotnisku przeprowadzane są losowe testy dla turystów, którzy przekraczają granice. Co wiąże się z tym,że nie ma nakazu okazywania negatywnych wyników testu. Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpowiada wszystkim podróżującym, by przed planowaniem wakacji za granicami Polski, zwracali uwagę na obowiązujące za granicami obostrzenia. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda miał wypadek. Do sieci trafiły zdjęcia z miejsca zdarzenia
  2. Spod ziemi było słychać paniczny pisk. Znalezisko zmroziło krew w żyłach
  3. Ludzie rzucili się na siebie. Goście chrzcin pobili się z gośćmi poprawin weselnych
  4. Sanepid alarmuje. Zakażony ksiądz rozdawał komunię, wierni poszukiwani
  5. Aktor "Na Wspólnej" wyjawił na swój temat prawdę i nie zamierza stać w cieniu. Nie będzie już nic ukrywał

Źródło: Twitter, Gazeta Prawna 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News