Nakaz w Polsce
Pikio.pl
Monika Majko - 1 Listopada 2020

Nakaz obowiązuje od wtorku przez kolejne 2 tygodnie, premier ogłosił. Polacy nie mają wyjścia

Nakaz będzie obowiązywał od nadchodzącego wtorku, Polacy musza się podporządkować. Premier Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje.

Nakaz wejdzie w życie we wtorek 3 listopada br. i będzie obowiązywał przez najbliższe dwa tygodnie. Premier Mateusz Morawiecki przekazał obywatelom bardzo ważne informacje, Polacy muszą zastosować się do nowych wytycznych.

Nakaz będzie obowiązywał od 3 listopada

Już podczas piątkowej konferencji premier Mateusz Morawicki zapowiadał, że od poniedziałku wszyscy pracownicy administracji publicznej od poniedziałku będą pracować zdalnie. W sobotę szef rządu oraz wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker zwołali w tej sprawie telekonferencję z przedstawicielami strony samorządowej Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Na spotkaniu przedstawiciele rządu oraz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego rozmawiali o zasadach funkcjonowania administracji samorządowej po wprowadzeniu nowych ograniczeń w związku z gwałtownym wzrostem nowych przypadków COVID-19 na terenie naszego kraju.

– W wyniku rzeczowej, konstruktywnej dyskusji, ustalono, że rozporządzenie dotyczące administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada – przekazali we wspólnym oświadczeniu współprzewodniczący komisji: Paweł Szefernaker i Jacek Karnowski.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

Decyzją rządu do pracy zdalnej zostaną skierowani wszyscy pracownicy administracji samorządowej, którzy mogą wykonywać swoje zawodowe obowiązki poza siedzibami urzędów. Rozporządzeni pozostawia wolną rękę dyrektorom placówek, którzy mogą wprowadzić własne zasady funkcjonowania urzędów w zgodzie z rządową decyzją ale i w oparciu o bieżące potrzeby.

– Rozporządzenie zasadniczo wprowadzi pracę zdalną w urzędach i jednostkach organizacyjnych, jednak upoważni kierowników urzędów i jednostek do ustalenia szczególnych rozwiązań organizacyjnych w sprawach pomocy obywatelom, ich bieżącej, egzystencjalnej obsługi w zakresie podstawowych usług publicznych oraz innych ważnych spraw, których załatwienie w sposób zdalny nie jest możliwe – podkreślono w oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Pracownicy administracji samorządowej zostaną skierowani do pracy zdalnej

W oświadczeniu przekazanym po zakończeniu telekonferencji wskazano również, że obie strony dyskusji zwróciły uwagę na konieczność utrzymania aktywności gospodarczej za pomocą m.in. rejestracji nowych podmiotów i inwestycyjnej, czyli prowadzenia m.in. przetargów i wydawania pozwoleń na budowę.

– Obie strony uzgodniły wspólne wystąpienie do Senatu RP o uwzględnienie w ostatniej nowelizacji ustawy +covid-owej+ kwestii zawieszenia/odroczenia biegu spraw administracyjnych oraz uelastycznienia innych terminów i procedur, które ustawy wyznaczają w sposób sztywny, a których pełne dotrzymanie nie będzie możliwe w trybie pracy zdalnej – przekazano w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje:

1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Pilne: Nie żyje znany reżyser. Polscy artyści w żałobie, jeszcze kilka dni temu przygotowywał premierę

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

Nowe regulacje mają obowiązywać przez dwa tygodnie od wprowadzenia ich w życie. Inne zgłoszone przez samorządowców problemy i postulaty mają zostać rozpatrzone podczas prac nad projektem kolejnego rozporządzenia, który będzie przedstawiony do zaopiniowania w niedalekiej przyszłości.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromny pies zbliżył się do niemowlęcia jedzącego ciastko. Rodzice nakryli pupila w samą porę, jest nagranie
  2. Wielki rywal Roberta Lewandowskiego na łożu śmierci. Żona legendy ujawniła druzgocące informacje
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Rodzice skrzywdzili dziecko na całe życie. Powód? Chcieli mieć darmowe WiFi
  7. Surówka dla zdrowotności, jak mawiały nasze babcie. Pieczone buraki i kiszone ogórki tworzą unikalne połączenie, które okrasza chrzanowa nuta
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News