Emerytura jest jednym z najbardziej popularnych świadczeń, jednak większość otrzymujących ją osób nie jest zadowolonych z przyznanych kwot. Co ciekawe, rekordziści dostają jednak nawet ponad 20 tys. zł! W jaki sposób to osiągnęli?

Najwyższa przyznawana obecnie w Polsce emerytura osiąga wysokość 21 512,94 zł. Otrzymuje ją starszy mężczyzna, który mieszka w województwie lubelskim.

Najwyższa emerytura

Wysokość świadczenia jest w jego przypadku zależna od stażu pracy. Przepracował bowiem 60 lat, a o przyznanie emerytury zaczął ubiegać się dopiero po 80. roku życia.

Innym wysokim świadczeniem cieszy się kobieta z Bydgoszczy, która przepracowała 61 lat w sektorze bankowym. Jako że złożyła wniosek w wieku 81 lat, otrzymuje 21 120,61 zł.

Jak dostać wysoką emeryturę?

– Przykład rekordzistów pobierających najwyższe świadczenia z ZUS dowodzi, że warto jak najdłużej odprowadzać składki. Przepis na sukces zawsze jest ten sam. Składki płacone od początku kariery zawodowej i odpowiedni staż pracy. Pamiętajmy, że składki płacone na początku kariery są bardzo ważne, bo są później wielokrotnie waloryzowane. Nawet jeśli były niewielkie, to w finale i tak dają spore kwoty – ujawnił rzecznik ZUS, Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozłam w rządzie PiS się pogłębia! Błaszczak brutalnie poniżył Macierewicza
  2. Cały świat zaniemówił! Trump ujawnił, dlaczego zwolnił Tillersona
  3. Posłowie PO CICHU dali sobie ogromne podwyżki

Czy emerytury powinny być wyższe?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Najzabawniejsze memy o 500 plus [ZOBACZ!]


Na co Polacy wydają pieniądze z 500 plus? Fakty zaskakują! [ZDJĘCIA]

Zobacz również