Najwierniejszy z wiernych postawił się Kaczyńskiemu. W PiS KONSTERNACJA

Najwierniejszy z wiernych postawił się Kaczyńskiemu. W PiS KONSTERNACJA

Prawo i Sprawiedliwość rzadko doświadcza buntu wewnątrz swoich szeregów, szczególnie odkąd sprawuje władze w Polsce. Zwykle z przypadkami niesubordynacji szybko sobie radzono, strasząc niepokornych posłów brakiem miejsca na listach w przyszłych wyborach. Teraz najwierniejszy z wiernych postawił się Jarosławowi Kaczyńskiemu, wywołując konsternację w szeregach jego partii.

Dziś w Sejmie odbyło się głosowanie nad prezydenckim projektem o Krajowej Radzie Sądownictwa. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mieli na tę okazję ustaloną dyscyplinę partyjną. Jak się okazało, jeden z posłów postanowił wyłamać się i zagłosować inaczej niż jego koledzy i koleżanki. ZOBACZ TAKŻE: DZIKA FURIA Kaczyńskiego, wparował na mównicę krzycząc o ZDRADZIECKICH  Jarosław Kaczyński nakazał swoim posłom zagłosowanie za przyjęciem prezydenckich poprawek. Inaczej postąpił jeden z najważniejszych i najbardziej oddanych członków PiS, który na dodatek jest ministrem. Krzysztof Jurgiel, szef resortu rolnictwa, który należał jeszcze do poprzedniej partii Kaczyńskiego - Porozumienia Centrum, sprzeciwił się zmianom zaproponowanym przez Pałac Prezydencki.

Internet reaguje

Ruch ministra błyskawicznie zauważył prezes Forum Młodych Ludowców Miłosz Motyka. Pogratulował on Jurgielowi decyzji, o czym poinformował na Twitterze. Nie wiadomo jednak, co dokładnie nakłoniło ministra do takiego ruchu. - O proszę. Minister Krzysztof Jurgiel zagłosował za odrzuceniem projektu prezydenta o Krajowej Radzie Sądownictwa. Brawo Panie ministrze! - napisał Motyka. Mimo buntu Jurgiela projekt trafił do dalszych prac i zajmie się nim specjalna komisja. Wtedy też poznamy treść poprawek uzgodnionych przez Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego.

Minister się pomylił?

Użytkownicy Twittera lubią żartować sobie z wydarzeń w polskim parlamencie. Błyskawicznie po ukazaniu się informacji o złamaniu dyscypliny partyjnej przez ministra rolnictwa, w internecie pojawił się głosy, że po prostu się pomylił. Jak było naprawdę? Pewnie wie to tylko Krzysztof Jurgiel. ZOBACZ TAKŻE: Duda właśnie zniszczył Kaczyńskiego. Z tego prezes PiS się nie podniesie źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News