To sytuacja, której nikt się nie spodziewał. CBA w natarciu na prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego na wniosek jednego z posłów. To może być najpoważniejsza afera rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Robert Winnicki, poseł niezrzeszony, który do parlamentu dostał się z list ugrupowania Kukiz’15, złożył zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dotyczy ono proponowanej przez Jarosława Kaczyńskiego likwidacji branży futrzarskiej w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński chce pojednania z opozycją! Wszystko dla tej jednej sprawy

– Likwidujemy poważną, potężną branżę polskiej gospodarki, dobrze się rozwijającą, z dużymi zyskami i dużymi wpływami do budżetu. Ponadto, zwiększamy koszty produkcji drobiu i przetwórstwa ryb, więc ich ceny pójdą w górę. Do tego niemiecki koncern będzie miał z tego ogromne zyski. Co więcej, będzie czynnikiem dominującym, żeby nie powiedzieć monopolistycznym na polskim rynku. Dlatego złożyłem zawiadomienie do CBA. Ponieważ decyzja UOKiK, który powinien chronić przed tego typu sytuacjami, zezwala na nie – poinformował media Winnicki.

Konflikt na prawicy, CBA w natarciu

Sytuacja jest szokująca, ponieważ Winnicki jest posłem o poglądach konserwatywnych i narodowych. Te często są wskazywane, jako poglądy PiS. Z całą pewnością w wielu kwestiach Winnicki popiera Prawo i Sprawiedliwość, a przynajmniej wykazuje wspólnotę światopoglądu.

Tymczasem złożył zawiadomienie do CBA w sprawie ustawy, którą proponuje właśnie Prawo i Sprawiedliwość. Jak podkreśla, ta sprawa może być największą aferą w Polsce od czasów przejęcia władzy przez PiS.

– Polska jest jednym z nielicznych państw Europy, których nie dotknęła jeszcze na tyle mocno skrajnie lewicowa ideologia ekologiczna, która nie ma wiele wspólnego z rzeczywistą ochroną przyrody. Dzięki temu możliwa jest u nas hodowla zwierząt futerkowych – zaznaczył polityk.

ZOBACZ TAKŻE: PiS wściekły na… Kaczyńskiego! Jego deklaracja wywołała furię działaczy

Winnicki uważa, że sprawa likwidacji hodowli zwierząt futerkowych może mieć podłoże korupcyjne, nie ideologiczne. Wcześniej składał do CBA zawiadomienie w związku z  działaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ws. firmy Saria Polska.

Należąca do niemieckiego koncernu Rethman spółka planuje zakup trzech polskich zakładów utylizacji odpadów. W ten sposób niemiecki koncern stałby się w tej dziedzinie monopolistą na polskim rynku. Jak podkreśla Winnicki, zbieżność tych spraw nie jest przypadkowa.

– W moim przekonaniu, zbieżność tych dwóch momentów – że w tym momencie pod obrady Sejmu jest proponowany projekt o zakazie hodowli zwierząt futerkowych – ta decyzja UOKiK jest zupełnie nieprzypadkowa. W moim przekonaniu ma to charakter bardzo dużej, bardzo grubej afery – zaznaczył poseł Winnicki.

9 największych kompromitacji rządu PiS


9 największych kompromitacji totalnej opozycji