Dziennikarz śledczy dokonał ustaleń, które przewrócą polską scenę polityczną. To największy skandal w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Sławomir Horbaczewski, doradca prezydenta Andrzeja Dudy i znany ekspert Telewizji Polskiej, jest oskarżany o współpracę z SB. Te wstrząsające ustalenia sprowadzą na głowę państwa poważne kłopoty.

Piotr Nisztor, który współpracuje ściśle z prorządową „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie” i serwisem niezalezna.pl dokonał ustaleń, które zatrzęsły światem polityki. Andrzej Duda zaufał człowiekowi, który jest oskarżony o współpracę z SB i są na to twarde dowody.

Przez skandal, który wybuchł, Andrzej Duda najprawdopodobniej straci poparcie wyborców, które słabło już w momencie, gdy zawetował ustawę o sądownictwie. Teraz doszły mu zarzuty o współpracę z agentem SB. Do wyborów coraz bliżej. Czy Andrzejowi Dudzie uda się podnieść po tak potężnym skandalu?

ZOBACZ TAKŻE: Przyłapany na gorącym uczynku! Prezydent polskiego miasta trafi za kratki

Sławomir Horbaczewski współpracownikiem SB?

Nisztor przeprowadził śledztwo w sprawie Sławomira Horbaczewskiego. O jego szokujących wynikach poinformował za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze. Do tego szokującego wpisu, załączył skany dokumentów, potwierdzających prawdziwość jego ustaleń.

– Sławomir Horbaczewski, dyżurny ekspert ekonomiczny, bankowiec, doradzający prezydentowi Andrzejowi Dudzie przy projekcie ustawy frankowej, był zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa jako tajny współpracownik o pseudonimie Andrzej. Z dokumentów wynika, ze miał zostać pozyskany na zasadzie dobrowolności w 1987 roku – napisał Nisztor.

ZOBACZ TAKŻE: Nie tylko Tusk. Oto kolejny Polak u szczytu władz UE

Komentarz doradcy prezydenta ws. szokujących oskarżeń

Dziennikarze serwisu niezalezna.pl poprosili Sławomira Horbaczewskiego o komentarz w sprawie tych szokujących ustaleń.

– Nie chciałbym tego komentować, bo nie widziałem tych materiałów. Dzisiaj o każdym można napisać cokolwiek. Miło mi, że ktoś „dał zlecenie” panu Piotrowi Nisztorowi na mnie. W 1987 roku miałem około 22 lat, więc byłem wtedy dosyć młody. Nie chciałbym się negatywnie wypowiadać na temat kogokolwiek, bo niedobrze jest mówić o ludziach źle – skomentował Horbaczewski.

ZOBACZ TAKŻE: Rozłam w PO. Partia zrywa ze swoim matecznikiem

Twitter/@Piotr Nisztor
Twitter/@Piotr Nisztor

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]


Który wojewoda został najhojniej nagrodzony w 2017 roku? Niektóre sumy robią wrażenie!

Zobacz również