Jaki jest największy kot domowy na świecie? Trudno w to uwierzyć

Jaki jest największy kot domowy na świecie? Trudno w to uwierzyć Źródło: zdjęcie własne

Największy kot świata był nawet większy od swojego psiego przyjaciela. Ile mierzył najdłuższy domowy futrzak? Ważył ponad 10 kilogramów i miał własne konto na Instagramie, które skrupulatnie było prowadzone przez jego właścicielkę. Jakie rasy kotów należą do tych największych?

Największy kot świata - jakie rasy osiągają takie efekty?

Największy kot świata był rasy Maine Coon, które należą do tych osiągających naprawdę imponujące rozmiary. Część z nich nawet nie przypomina domowego zwierzaka, a raczej dziką bestię. 

Oto rasy kotów domowych, które są największe:

 • Savannah - połączenie kota domowego z dzikim kotem afrykańskim. Jest niezwykle zwinny i skoczny, potrafi skakać nawet na 2,5 metra wzwyż,
 • Ashera - to krzyżówka serwala, azjatyckiego kota bengalskiego z kotem domowym,
 • Chausie - kot domowy skrzyżowany z dzikim azjatyckim kotem błotnym,
 • Maine Coon - ma przydomek domowego olbrzyma, choć osiąga naprawdę imponujące rozmiary, jest łagodny i żądny pieszczoch,
 • Kot bengalski - wyglądem przypomina lamparta,
 • Kot norweski leśny - nie jest krzyżówką dwóch ras, a oddzielny gatunek, pochodzi ze Skandynawii, dlatego ma tak gęste futro, które chroni go przed zimnem,
 • Kot brytyjski - jest zdecydowanie najspokojniejszy, jego ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się lub nadstawianie do głaskania,
 • Ragdoll - ma bardzo charakterystyczny wygląd i niebieskie oczy, które hipnotyzują swoją głębią. 

Największy kot domowy na świecie pochodzi z Ameryki

Największy kot domowy, wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2012 roku, pochodził ze Stanów Zjednoczonych. Rekordzista o imieniu Stewie mierzył 123 centymetry długości i ważył ponad 10 kilogramów.

Kilka lat później do walki o tytuł największego kota świata stanął kolejny konkurent. Omar pochodził z Australii i został adoptowany przez swoją właścicielkę Stephy Hirst w 2013 roku, nie spodziewała się ona, że kot osiągnie takie rozmiary.

Ten zwierzak domowy mierzy ponad 120 centymetrów, co absolutnie nie sprawia mu trudności w zaglądaniu na blaty kuchenne i zjadaniu stamtąd smakołyków, a jest on łakomczuchem, w końcu waży około 14 kilo. Ma on konto na Instagramie, gdzie obserwuje go ponad 120 tysięcy internautów. 

Najcięższy kot na świecie zmarł w 1986 roku, pod koniec swojego kociego życia australijski Himmi ważył 21 kilogramów. Nie jest to żadne wyróżnienia, ponieważ waga kota powinna być niższa niż 10 kilo, inaczej wiąże się to z niebezpieczeństwami zdrowotnymi, a w niektórych przypadkach śmiercią. 

Dla porównania najmniejsze koty na świecie żyją w Afryce - to afrykańskie koty czarnołapy, które ważą średnio 2 kilo, a ich wysokość to 25 centymetrów. W porównaniu z największym kotem mierzących w kłębie prawie 50 cm to prawdziwe kruszynki.

 1. Ile powinno się spać? To zależy od wieku
 2. Marta Linkiewicz znów na Fame MMA. Kim jest kontrowersyjna celebrytka?
 3. Najdziwniejsze zawody świata. Chciałbyś mieć taką profesję?
 4. Zmiany w komunikacji miejskiej w lecie. Jak będzie kursować MPK i ZTM?
 5. Użytkownicy wykop.pl nagłośnili akt wandalizmu młodej instagramerki. Dziewczyna przeprasza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News