Kolejny skandal z udziałem ojca Rydzyka! Sprawa już została zgłoszona do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o naprawdę wielkie pieniądze. 

Ostatnio w Toruniu zrobiło się głośno o działkach, które kupuje zakon redemptorystów, do którego należy o. Tadeusz Rydzyk. W samych transakcjach nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zakup odbywa się bez żadnego przetargu, a ceny działek są wręcz szokująco niskie.

Jedna z nich jest usytuowana w toruńskim Porcie Drzewnym tuż obok świątyni i Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej, którą z powodzeniem prowadzi ojciec Tadeusz Rydzyk. Działka ta o powierzchni 0,4 ha została wyceniona na niecałe 400 tys. zł, a sprzedano ją za niewiele ponad 10 tys. zł!

Nieco wcześniej zakon redemptorystów wszedł w posiadanie działki w równie dziwny sposób. Mowa o działce o powierzchni 1,3 ha, która warta była ok. 1 mln 850 tys. zł. Zakonnicy nabyli ją za 111 tys. zł!

Skąd takie zniżki? Wojewoda kujawsko-pomorski na wniosek prezydenta Torunia, udzielił zakonowi bonifikaty. I to nie byle jakiej!

Centralne Biuro Antykorupcyjne otrzymało już oficjalny wniosek o sprawdzenie sytuacji. Teraz funkcjonariusze mogą sprawić, że imperium Rydzyka runie w posadach

Źródło: wp.tv

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii

...

Zobacz również