Od czasu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość Polska ma coraz gorszą zagraniczną prasę. Największe amerykańskie media rozpoczęły jednak szturm, którego do tej pory nie było. Oceniają, że w Polsce wrócono do systemu sprzed 1989 roku. 

– Doprowadzili do zwolnienia najbardziej szanowanych prezesów banków, zastępując ich ludźmi wiernymi partii. A kto dostał lukratywną posadę w największej polskiej firmie ubezpieczeniowej? Koleżanka pani premier, dyrektor małomiasteczkowej kliniki zdrowia – czytamy w konserwatywnym Financial Times, najbardziej poczytnym piśmie wolnorynkowym.

Według Financial Times, przez działalność ministra Morawieckiego do Polski wraca socjalizm. Z kolei NBC News (liberalne światopoglądowo, wolnorynkowe gospodarczo) uważa, że polskie władze powracają do praktyk komunistycznych władz. Jako przykład podają organizację wizyty Donalda Trumpa.

– Dowożono autobusami ludzi z prowincji aby gorąco powitać przywódców radzieckich – komentuje NBC News akcję koordynowaną przez Joachima Brudzińskiego.

Polska od dawna była również krytykowana przez liberalne media takie jak CNN, Washington Post czy Politico. Te jednak nie sprzyjają żadnym konserwatywnym rządom. Jednakże, ostre opinie na temat polskiej gospodarki w tak dużych mediach jak Financial Times czy NBC News to nowość.

...

Zobacz również