Sieć obiegło nagranie z Donaldem Tuskiem w roli głównej. Jego zachowanie podczas konferencji prasowej przez niektórych odbierane jest jako akt czystej życzliwości. Dla wielu jednak stanowi powód do kpin.

Donald Tusk występował na jednej konferencji prasowej z Jean-Claude Junckerem. Drugi z panów, kierując się w stronę przeznaczonej dla siebie mównicy, zaczął zakładać na siebie marynarkę. Miał z tym spore problemy. Przewodniczący Rady Europejskiej, zauważywszy jak Juncker mocuje się z rękawem, pospieszył mu na pomoc.

Cała sytuacja, choć z pozoru niewinna, dla wielu stanowiła dobrą okazję do kpin. Nagranie pojawiło się w TVP Info. Dla Tuska szczególnie bezlitośni byli internauci, którzy okrzyknęli byłego premiera Polski „pierwszym lokajem UE” a całą sytuacją jego „największą kompromitacją” od czasu jak objął urząd przewodniczącego RE.

Donald Tusk ubierający komisarza Jean Claude-Junckera. To jest ten Wielki Zwycięzca 27:1??? – zapytał Samuel Pereira.

– Tusk pomaga Junckerowi ubrać zakiet. IMO to nie był serwilizm tylko obawa Tuska, że plączący się z marynarą Juncker ujawnia że jest pijany – skomentował Piotr Semka.

...

Zobacz również