Wcale nie takie milusie. Na widok tych zwierzaków można zemdleć

Wcale nie takie milusie. Na widok tych zwierzaków można zemdleć Źródło: Wikimedia Commons/US National Parks Service

Najstraszniejsze zwierzęta na świecie budzą przerażenie u niejednej osoby. W najróżniejszych krajach żyją istoty, z których istnienia nawet nie zdajemy sobie sprawy, a ich wygląd jest często iście przerażający.

Najstraszniejsze zwierzęta - to określenie przyznawane jest wielu gatunkom, w zależności od tego co najbardziej danego człowieka przeraża. Wśród istot, które powszechnie "cieszą się" opinia najbardziej przerażających i strasznych jest bardzo wiele najróżniejszego rodzaju pająków, robaków, insektów i stawonogów. Jednak nie tylko te gatunki mogą wywołać ciarki na plecach. Również w świecie ssaków, płazów i ryb znajdują się takie zwierzęta, w których istnienie trudno uwierzyć.

Najstraszniejsze zwierzęta - niewielu zdaje sobie sprawę, że istnieją

Można tu wymienić niezwykle wiele gatunków. Powszechnie panuje opinia, że najwięcej przerażających i niebezpiecznych stworów z królestwa zwierząt zamieszkuje Australię. Jak się jednak okazuje nie tylko tam można spotkać zwierzęta, które wielu osobom natychmiast skojarzą się jedynie ze stworami z bajek lub legend.

Golec piaskowy

Ujrzenie w nocy golca piaskowego często może wiązać się z zawałem serca. Głównie przez wzgląd na jego zdumiewającą skórę gryzoń ten wydaje się być przerażający. Zamieszkuje pustynne rejony Afryki i z reguły żyje pod ziemią. Jest ślepy, lecz ma świetnie rozwinięte pozostałe zmysły.

 

Golec piaskowy (źródło: Wikipedia/Roman Klementschitz)

Gwiazdonos amerykański

Owadożerny ssak z rodziny kretowatych. Występuje w Ameryce Północnej, szczególnie w Kanadzie. Jego wypustki blisko otworu gębowego najprawdopodobniej pełnią funkcje zmysłu dotyku, a także wykorzystywane są do chwytania ofiary. Zwykle są to larwy.

 

Gwiazdonos amerykański (źródło: Wikipedia/US National Parks Service)

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Żabnica

Przedziwna ryba, występująca blisko wybrzeża Europy oraz zachodniej Afryki na głębokości 20-1000 metrów. gatunek jest często wyławiany, przez co został określony jako zagrożony wyginięciem. Posiada bardzo spłaszczone ciało i nieproporcjonalnie szeroką głowę. Najbardziej charakterystycznym elementem wyglądu jest mocno wysunięta dolna szczęka. Osiąga długość do 1 metra.

 

Żabnica (źródło: Wikipedia/riblje-oko.hr)

Szerszeń azjatycki

Największe przerażenie budzi sam jego rozmiar. Jego długość wynosi zwykle od 2,5 do 4,5 centymetrów, zaś rozpiętość skrzydeł 7,5. Ten gatunek odpowiada za śmierć około 40 osób rocznie. Coraz liczniej jego populacja przemieszcza się nad Europę. Jego użądlenie może skończyć się śmiercią.

 

Szerszeń azjatycki (źródło:  topmejt.co.uk)

ZOBACZ TAKŻE

  1. Półtoraroczny syn gwiazdy „Na Wspólnej” chorował na raka mózgu. Lekarze nie dawali mu szans
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
  3. Żona Sławomira pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg. Oniemiejecie (FOTO)
  4. Cena luksusowej torebki od Michaela Korsa w Lidlu zwala z nóg. Już za parę dni kobiety będą się o nie walczyć
  5. Z kim obecnie jest Piotr Żyła? Prywatne życie skoczka
  6. Michał Wiśniewski nagrał porażającą piosenkę o rozstaniu z czwartą żoną. Odebrało nam mowę

źródło: Kochamy zwierzaki

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News