Richard Overton jest najstarszym, żyjącym amerykańskim weteranem wojennym. To, co określa, jako źródło swojej długowieczności, nie ma wiele wspólnego ze zdrowym trybem życia.

Urodzony w 1906 roku Overton był przy ataku na Pearl Harbor. Miał wówczas 35 lat. Po wojnie pracował w sklepie z meblami.

Na emeryturze zajmuje się przyjemnościami. Jego codziennym rytuałem jest odpoczynek na tarasie. Overton wstaje wraz z pierwszymi promieniami słońca. Czasami nawet o 3 rano. Siada w swoim ulubionym fotelu z kawą i paczką cygar Tampa Sweet. I tak, przez nawet 10 godzin, pali je.

Inną używką, którą uwielbia weteran, jest whiskey. Nigdy nie narzeka na brak trunku bądź cygar. Odwiedzający go gromadnie goście wiedzą, jaki przynieść podarek. Aby jednak poddać mężczyznę kontroli, jego rodzina przechowuje część butelek whiskey. Overton potrafi dostać ich nawet 40 dziennie.

Weteran przyznaje również, że w długowieczności pomogła mu obecność kobiet, bez których nie potrafi żyć. Zawsze uwielbiał flirt. Podobno, nawet kiedy przebywa w szpitalu, zdarza mu się podrywać pielęgniarki.

Overtona fascynuje również myślistwo. Bardzo lubi pozować z bronią i cygarem mimo, iż nie chadza już na polowania.

 

...

Zobacz również

Zobacz również