Ma 129 lat. Sekret jej długowieczności jest tragiczny

Ma 129 lat. Sekret jej długowieczności jest tragiczny

Najstarsza kobieta świata, której metrykę oficjalnie potwierdzono, to Francuzka Jeanne Calment. Kobieta dożyła 122 lat i 164 dni. Jednak bardzo możliwe, że długowieczna mieszkanka Francji będzie miała konkurencję. Starsza może się okazać 129-letnia Koku Istambulowa z Czeczenii. Jaki jest sekret jej długowieczności?

Rosyjski rząd ogłosił, że odnalazł wiekową rekordzistkę. Koku 1 czerwca 2018 roku skończyła 129 lat. Mieszka na małej wsi w Czeczenii. Potwierdzeniem jej wieku może być jej paszport - data urodzenia w nim zawarta to 1889 rok. Wciąż nie można jednak oficjalnie potwierdzić jej wieku, bo pozostałe dokumenty zaginęły podczas II wojny światowej.

Najstarsza kobieta świata przeklina swój wiek

Koku Istambulowa uważa, że nie ma powodu, by cieszyć się z tak długiego życia. Sekret jej długowieczności jest tragiczny. Nigdy nie czuła się szczęśliwa, od małego musiała ciężko pracować fizycznie kopiąc ziemię. Możliwe, że to właśnie ciągły wysiłek zahartował i wzmocnił jej ciało. Koku przyznaje, że przez te 129 lat często cierpiała, a jej życie nie było łatwe. Często pragnęła, by odnaleźć spokój w śmierci. - Jestem zmęczona. Długie życie jest dla mnie karą, a nie nagrodą - podsumowuje załamana kobieta. Żeby tego było mało, Czeczenka przeżyła wszystkie swoje dzieci. Ostatnia w wieku 104 lat zmarła jej córka. Pozostały jej jedynie niektóre wnuki. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Dowbor ujawniła. Jest nieuleczalnie chora
  2. Szokujące pogłoski mediów: "Kaczyński jest w śpiączce?!" Nocna narada PiS
  3. Dantejskie sceny na koncercie Zenka! Cud, że nikt nie zginął
  4. Bezczelny horoskop. Te znaki zodiaku nie osiągną sukcesu
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News