„Najsmutniejszy niedźwiedź polarny świata”, bo takim mianem okrzyknięto przetrzymywanego w ciasnym chińskim ZOO zwierzaka, czeka na pomoc. Miś jest jedną z atrakcji Grandview Aquarium, które mieści się w centrum handlowym w chińskim mieście Guangzhou.

Po tym jak sprawa misia nagłośniona została przez organizację  Animals Asia, a film pokazujący męki zwierzęcia obiegł świat, media nazwały zwierzę „najsmutniejszym niedźwiedziem polarnym świata”. Niedźwiedź żyje bowiem na ciasnym wybiegu, który nie zawiera żadnych elementów pozwalających poczuć mu chociażby minimalny komfort.

Miś ciągle wystawiony jest na widok klientów centrum, którzy bez skrępowania robią mu zdjęcia i hałasują pod jego wybiegiem. Co gorsza, ze względu na ubogi wystrój swojej klatki, niedźwiedź nie jest w stanie schronić się przed nimi, ani przed hałasem. Ten oświetlany jest cały czas niebieskim światłem, co uniemożliwia misiowi zaśnięcie.

Sprawą niedźwiedzia już zajęła się organizacja Animals Asia, która zorganizowała specjalną petycję mającą na celu zamknięcie Grandview Aquarium. Szef Animals Asia, Dave Neale, stwierdził, że „nie ma żadnego wytłumaczenia dla takiego traktowania zwierząt”.

„Nie ma żadnego wytłumaczenia, żadnego usprawiedliwienia takiego postępowania. Ten osobnik nie ma możliwości ukrycia się przed hałasem i tłumem gapiów, szans by odpocząć i odstresować się. Niedźwiedzie polarne w niewoli potrzebują ogromnej przestrzeni, by móc się bawić oraz polować, spacerować lub biegać. Niedźwiedź musi mieć też po czym się wspinać” – mówi Neale.

W „najsmutniejszym zoo świata” przebywa także kilka innych zwierząt, które żyją w podobnych warunkach, co nieszczęśliwy miś. Grandview Aquarium zamieszkane jest także przez sześć białuch arktycznych, wilka polarnego, lisa polarnego, pięć morsów arktycznych i jeszcze jednego niedźwiedzia polarnego.

https://www.youtube.com/watch?v=4eTI-CkZ9v0

https://www.youtube.com/watch?v=Kfi52uQa5p0

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: youtube.com, youtube.comtvnmeteo.tvn24.pl
pt

...

Zobacz również