Dotąd posłanka ta była kojarzona z partią Nowoczesna bardzo mocno. Polityk należy do ścisłej czołówki najaktywniejszych członków ugrupowania. Teraz odchodzi z partii, której przewodzi Katarzyna Lubnauer. Za nią już stoi cały szereg tych, którzy mają dość. To znak, który zapowiada koniec istnienia tej formacji.

Słynna posłanka Nowoczesnej, która wielokrotnie dała się poznać jako nieustępliwa przeciwniczka władzy Prawa i Sprawiedliwości, teraz szykuje się na odejście z partii. Joanna Scheuring-Wielgus, nie może zrozumieć jakim cudem podczas głosowania nad projektem „Ratujmy Kobiety 2017” głosu nie oddało 10 posłów Nowoczesnej.

ZOBACZ TAKŻE: Nowoczesna nagrała życzenia no i… WTOPA! Ten jeden szczegół mówi wszystko

Słynna posłanka na wylocie

Jak podała Scheuring-Wielgus, jest jej wstyd za takie zachowanie kolegów i koleżanek z partii. Polityk nie może zrozumieć, jak można było w tak ohydny sposób odwrócić się od wyborców. Nowoczesna jest bowiem jedną z partii, które opowiedziały się za liberalizacją przepisów dotyczących aborcji. Tymczasem 1/3 posłów tej formacji milczała podczas głosowania.

– Jest mi wstyd, czuję się totalnie rozczarowana. Nie wiem, jakie decyzje podejmiemy na klubie. Muszą to być konsekwencje dla Nowoczesnej. Rozważam opuszczenie partii – mówi posłanka.

Cały szereg rozłamowców

Przypomnijmy, to właśnie wstrzymanie się od głosowania 10 posłów Nowoczesnej i 29 PO sprawiło, że projekt nie przeszedł dalej. To zostanie zdecydowanie zapamiętane opozycji, która ujawniła swoją słabość i kruchość.

Dużo o kondycji partii przeciwnych PiS mówi także oczywiście fakt, że najsłynniejsza przeciwniczka Jarosława Kaczyńskiego, Joanna Scheuring-Wielgus, ma już dosyć zasiadania w fotelach formacji opozycyjnej. Jednak nie tylko ona szykuje się do odejścia. Nowoczesna jest obecnie w kryzysowej sytuacji, co dostrzega nie tylko ta posłanka. Za Scheuring-Wielgus ustawił się już szereg członków partii, którzy także chcą opuścić Nowoczesną. Tym nie podoba się to, co dzieje się w formacji. Nie obchodzi ich to, że bez nich Nowoczesna przestanie istnieć.

Żeby tego było mało, coraz głośniej słychać sprzeciw, wobec Kamili Gasiuk-Pihowicz nowej przewodniczącej klubu poselskiego Nowoczesnej. Jak mówią posłowie tej partii, Gasiuk-Pihowicz nie jest w stanie poradzić sobie z ogarnięciem partii i dyscypliny wewnątrz niej. Także ostatnie zachowanie Ryszarda Petru postrzegają za prawdziwą komedię. Jak mówią, Nowoczesna z poważnej partii stała się kabaretem na kółkach. Odejście całego szeregu polityków z Nowoczesnej będzie pierwszym krokiem do unicestwienia partii. Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że ugrupowanie rozsadza się samo od zewnątrz.

ZOBACZ TAKŻE: Burda w studiu na żywo! Scheuring-Wielgus założyła koszulkę, a na niej…

źródło: dorzeczy.pl

9 największych psychopatów wszech czasów


Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

...

Zobacz również