Przez wielu uważany za kultowy polski serial, „Klan” ma jednak coraz mniejszą oglądalność. Dlatego TVP znowu zaczęła rozważać zakończenie jego emisji. Fani są niepocieszeni, jednak statystyki mówią same za siebie.

Stacja myśli o zakończeniu produkcji „Klanu” głównie ze względu na spadające słupki oglądalności. Najnowsze odcinki serialu skusiły prawie o milion mniej widzów, niż w ubiegłym sezonie. To zdecydowanie zbyt słaby wynik, aby TVP mogło udawać, że nie widzi problemu.

Według informacji osoby z firmy, choć nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, zakończenia emisji serialu możemy się spodziewać już nawet w grudniu tego roku. Chyba, że sytuacja ulegnie nagłej zmianie, choć dotychczasowe wyniki raczej na to nie wskazują. Oglądalności nie pomagają nawet nowe wątki w fabule ani dołączający do obsady aktorzy.

Powakacyjne odcinki przyciągnęły przed telewizory zaledwie 868 tys. widzów. To może przesądzić o zarzuceniu kontynuowania produkcji „Klanu”. Decyzja bardzo zmartwiła wielu fanów serialu, którzy wciąż mają spory sentyment do śledzenia perypetii rodziny Lubiczów.

...

Zobacz również

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...