Na Facebooku pojawiły się ostatnio liczne strony, na których umieszczano zdjęcia dzieci, często w nieprzyzwoitych dla ich wieku pozach i strojach. Jedną z nich zajęła się właśnie prokuratura. 

Wszystko zaczęło się od wielkiej popularności strony „Najseksowniejsze 9,10 i 11 latki”. Uruchomiło to lawinę podobnych fanpejdży, często o charakterze prześmiewczym, jak „Najseksowniejsze płody”. Wydaje się, że wszystkie strony były stworzone dla żartów lub trollskiej prowokacji.

Obecnie śledczy z wrocławskiej prokuratury sprawdzają, czy autor strony „Najseksowniejsze 4,5 i 6 latki” popełnił przestępstwo publikując na profilu zdjęcia dziewczynek wzorowanych na modelki.

Według Radia ZET pod zdjęciami pojawiało się mnóstwo komentarzy i grafik, które miały charakter pedofilski. Według prokuratury naruszony został zakaz „publicznego propagowania zachowań o charakterze pedofilskim”.

– Osobie która publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim grozi nawet do 2 lat więzienia – przypomina Małgorzat Klaus z wrocławskiej prokuratury okręgowej

Strona została już usunięta.

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.