Młody dziennikarz współpracujący z RT Arabic, Khaled Alkhateb, który przez zagraniczne media został niedawno okrzyknięty najprzystojniejszym reporterem na świecie, zginął podczas kręcenia materiału w jednym z syryjskich miast. Do jego śmierci przyczynili się bezpośrednio przedstawiciele tzw. Państwa Islamskiego.

25-letni Alkhateb rozpoczął pracę dla RT Arabic bardzo niedawno. Pojechał do Syrii, aby stworzyć materiał o walce tamtejszej armii z ISIS. Nie zdążył go jednak niestety dokończyć ani pokazać oczekującym z niecierpliwością widzom.

Dziennikarz, a także niezidentyfikowany jeszcze przedstawiciel wojsk syryjskich, zginęli w ataku rakietowym przeprowadzonym przez bojowników tzw. Państwa Islamskiego. O ich śmierci poinformowały oficjalnie władze stacji, dla której pracował reporter.

– Chciałbym wyrazić moją wdzięczność wobec RT i jego kolegów. Ta tragedia to nasza wspólna tragedia. Byliście jego drugą rodziną. To jest nasze przeznaczenie i jesteśmy z niego dumni. Zawsze był silną osobą silną. Nigdy nie zatrzymywał się w drodze do przekazania prawdy. Każdy, kto go znał, wie to. Każdy wie, jakim był człowiekiem. Kochał swoją ojczyznę, swoją pracę i Syryjczyków. Khaled stracił życie w walce o swoją ojczyznę i przeciwko bestiom z ISIS – powiedział załamany ojciec zamordowanego dziennikarza. Obecnie otrzymuje on kondolencje z całego medialnego świata.

Fot. Twitter

Zobacz również