Muhammad ibn Salman, następca tronu Arabii Saudyjskiej jest niezwykle obrotnym mężczyzną. 31-letni książę, pomimo młodego wieku, zgromadził w swoim ręku ogromną władzę.

Muhammad, od kiedy został mianowany następcą tronu, wyszedł z cienia swoich kuzynów i braci. Wcześniej mało znany dziś jest najpotężniejszą osobą w świecie arabskim. Nazywany „panem od wszystkiego” piastuje wiele urzędów i stanowisk. Został pierwszym wiceszefem rządu i najmłodszym ministrem obrony na świecie, zarządzając jednym z większych budżetów wojskowych świata.

Najważniejszym jego stanowiskiem jest jednak szefowanie zarządowi największej spółki naftowej świata – Saudi Aramco. Firma wydobywa 10% światowego wydobycia ropy naftowej oraz zatrudnia 65 tysięcy ludzi.

W swoim reformatorskim rozumowaniu i polityce przyszły król pragnie uniezależniać gospodarkę saudyjską od wydobycia. W tym celu złożył największa ofertę finansową w historii ludzkości. Pragnie sprzedać 5% udziałów Saudi Aramco w ręce prywatne. Według księcia cała spółka warta jest 2 biliony dolarów. Wszystko jest częścią planu rozwoju Królestwa Arabia Vision 2030.

Młody następca tronu nie rezygnuje z polityki umacniania pozycji Arabii Saudyjskiej w regionie i na świecie. Przewodzi koalicji walczącej w Jemenie oraz grupie państw arabskich blokujących Katar. Jego polityka ma na celu pokazanie, kto naprawdę przewodzi w świecie Islamu.

<strong>ZOBACZ TAKŻE</strong>

https://www.youtube.com/watch?v=vNnoORL0N-0

...

Zobacz również